Maranello momentálne vyrába viaceré špecifické dielce.

Badge photostory Rúško od Lamborghini či časti respirátorov s logom Ferrari: Ako v kríze pomáhajú automobilky?

Foto: Ferrari

21.4. 16:30 Globálne rozšírenie ochorenia Covid-19 ochromilo svet štyroch kolies a pravdepodobne bude mať dramatické následky. Napriek tomu sa mnohí výrobcovia rozhodli rôznymi formami prispieť v boji proti šíreniu nákazy.

Keďže väčšina áut vzniká v závodoch zamestnávajúcich stovky až tisícky ľudí, pandémia nového koronavírusu vyžadujúceho v prvom rade sociálnu izoláciu priemysel tvrdo zasiahla. Mnohé fabriky sú už niekoľko týždňov úplne vypnuté. Niektoré postupne svoju produkciu obnovujú, no za prísnych opatrení a zväčša nie v pôvodnom objeme.

Viacerí výrobcovia pritom svoje kapacity aspoň sčasti presmerovali. Pridali sa k boju proti nákazlivému ochoreniu a produkujú rôzne zdravotnícke vybavenie. Na miestach bežne slúžiacich monopostom F1 sa tak zhotovujú komponenty pre pľúcne ventilátory. Niektorí výrobcovia ich dodávajú kompletne, kým producenti superšportov šijú rúška či montujú ochranné štíty na tvár. Dôležitú rolu pritom hrajú 3D tlačiarne.

Ako ešte v kríze pomáhajú automobilky? Okrem dodávania vybavenia, ktorého bol pôvodne ohromný nedostatok v mnohých krajinách, sa niektoré rozhodli podať pomocnú ruku aj inými formami. Napríklad požičiavaním vozidiel zdravotníkom či finančnými príspevkami určenými pre nemocnice. Na nasledujúcich stránkach nájdete niektoré z nich, no zďaleka to nie sú všetky. Vďaka patrí každému výrobcovi či importérovi ochotnému podieľať sa na spoločnom boji proti pandémii.

Video

Diskusia