Mercedes síce s modelom G63 6x6 nepriniesol nič prevratné, no off-roady disponujúce tromi nápravami masívne spopularizoval. Od jeho premiéry sme mohli vidieť množstvo rôznych terénnych vozidiel s touto koncepciou. Rusi napríklad postavili šesťkolesový Hummer H2, pričom navrch mu dali pancier. Kolos momentálne ponúkajú prostredníctvom inzerátu.

Americký obor opustil fabriku v roku 2006. Jeho úpravu má na svedomí moskovská spoločnosť Rida Motors, ktorá sa špecializuje na obrnené autá. V tomto prípade evidentne odviedla slušnú prácu. Na fotografiách vyzerá jej dielo takmer ako fabrický špeciál, predĺženie zadnej časti pôsobí celkom prirodzene. Koľko centimetrov pribudlo? To síce nevieme, no stačilo to na umiestnenie extra páru kolies pod batožinový priestor.

Do kategórie šesťkolesových oblúd pribudol Hummer H2 od Rida Motors.
Zdroj: avito.ru

Hummer má oblečený čierny kabát, s ktorým kontrastujú pochrómované prvky. Tých je skutočne neúrekom. Pôvodné časti z lesklého kovu doplnili vpredu hneď dva ochranné rámy, v zadnej časti sa situácia viac-menej opakuje a pod dverami pribudli nášľapné lišty. Na streche našli miesto hneď dve „záhradky“ doplnené prídavným osvetlením.

V natiahnutých zadných partiách sa skrýva časť tretieho radu sedadiel. Vedľa nej sa nasťahoval subfoower, ktorý tvorí súčasť kvalitného ozvučenia. Do multimediálneho arzenálu spadá aj výklopný stropný displej. Nechýba tu trojzónová klimatizácia, parkovacia kamera, vyhrievanie prvých dvoch radoch sedadiel ani tempomat, vybavenie je teda celkom slušné.

Americký off-road disponuje slušnou nádielkou vybavenia.
Zdroj: avito.ru

Off-road disponuje 6,0-litrovým benzínovým osemvalcom, ktorý dosahuje výkon 242 kW (330 k). Štandardne poháňal prostredníctvom štvorstupňového automatu dve nápravy. Inzerát pritom nešpecifikuje, či je v tomto prípade prítomný systém 6x6, alebo prídavná os nie je poháňaná. Na detaile zadných kolies hnací hriadeľ nevidno.

Vozidlo tak môže mať „iba“ pohon 4x4, keďže evidentne vzniklo skôr na efekt než ako drsné náradie do najťažších podmienok. Prekvapujúce je zachovanie jeho kategorizácie. Na šoférovanie má stále stačiť vodičský preukaz kategórie B, pri ktorom platí zvyčajne 3,5-tonová hranica. Už sériový model H2 pritom atakoval 3 tony. Predĺženie doplnené pancierom nepochybne pridalo stovky kilogramov, no hmotnosť nepoznáme. Celá prestavba ale má byť plne legálna.

Nie je vylúčené, že prídavná náprava je na tomto vozidle najmä na efekt.
Zdroj: avito.ru

Teraz je trojnápravový obrnený Hummer H2 s nájazdom 152 877 kilometrov na predaj prostredníctvom internetu a stojí nečakane málo. Inzerát udáva čiastku 2 753 000 rubľov. V prepočte ide o približne 34-tisíc eur, hoci zvyčajne si majitelia takýchto špecialít pýtajú šesť- či sedemciferné sumy. Oproti niektorým z nich tak americká obluda vyjde pomerne lacno.