Po tom, čo z výrobného programu Dacie vypadol Logan pick-up, v ponuke značky tento druhy úžitkového vozidla chýba. Rumuni zatiaľ o prípadnej mutácii modelu Dokker nehovoria. Existujú však aj iné spôsoby, ako sa k pick-upu vybranej značky dostať. A nemusí ho ani mať vo výrobnom programe. Rumunský úpravca Romturingia urobil na želanie zákazníka pick-up z Dacie Duster. Informáciu priniesla stránka autoindustry.ro.

Rumuni spravili z Dustera pick-up
Zdroj: autoindustry.ro
Rumuni spravili z Dustera pick-up
Zdroj: autoindustry.ro
Duster obetoval zadné sedadlá a dvere otvorenej ložnej ploche

Spoločnosť Romturingia, ktorá sa špecializuje na úpravy úžitkových automobilov, postavila Duster pick-up s podporou Renault Technology Romania. Projekt vychádza za požiadaviek zákazníkov na automobil s otvorenou korbou a dobrou prejazdnosťou terénom. Korba Dustera pick-up má dĺžku asi 1,7 metra a je schopná uniesť asi 400 kilogramov nákladu. Vozidlo má pohon 4x4 a pod kapotou nešpecifikovaný motor.

Je nepravdepodobné, že by tento prototyp prebrala Dacia a posunula ho do sériovej produkcie, no pick-up od spoločnosti Romturingia môže rumunskej automobilke poslúžiť ako inšpirácia. Treba uznať, že podľa fotografií vôbec nevyzerá ako výsledok garážového flexi-tuningu, práve naopak. Je vyhotovený celkom slušne. Čo na to Dacia?

Zdroj: Marián Balog