Začiatkom júna roka 2017 obehla svet správa, že známy Richard Hammond zo šou The Grand Tour mal vážnu dopravnú nehodu pri nakrúcaní. V osudných chvíľach jazdil na chorvátskom elektrickom superšporte Rimac Concept_One, ktorý sa pýši neuveriteľným výkonom a jazdnými vlastnosťami.

Chorvátsky superšport sa zmenil na kopu šrotu
Zdroj: AUTO BILD

Hammond však pri rýchlej jazde urobil chybu a tá sa mu tvrdo vypomstila. S exkluzívnym vozidlom vyletel z cesty a absolvoval hrôzostrašný pád, ktorý skončil vzplanutím miliónového automobilu. Pre firmu Rimac rozhodne nešlo o ľahký deň, v tom okamihu sa v nej všetci báli o svoju budúcnosť - takúto negatívnu reklamu predsa nikto nechce.

Všetko však podľa riaditeľa obchodnej divízie, Kresa Corica, vypálilo úplne inak. Ešte v deň nehody spoločnosť totiž predala tri zo svojich superšportov. Pri automobile, ktorého cenovka sa pohybuje ďaleko nad hranicou milión eur, ide o skvelý výsledok. Za to všetko firma podľa Corica vďačí práve Hammondovi.

Bolo totiž až neuveriteľné, že z desivej nehody dokázal vyviaznuť relatívne v poriadku. Skelet modelu Concept_One ho aj v extrémnych podmienkach ochránil nadmieru dobre. Živá ukážka bezpečnosti Rimacu teda zaúčinkovala úplne opačne, než sa pôvodne Chorváti obávali. Coric pre Autocar zdôraznil, že s istou mierou nadhľadu možno povedať, že koniec-koncov išlo o najlepší marketing, aký kedy firma mala.

Zdroj: Filip Kadlečík