Existuje len málo japonských automobilov tak ikonických ako Honda Civic Type R , ktorá vytvorila doslova kult. Pre tých ambicióznejších je to výnimočná „pracovná“ základňa, vzhľadom na existujúce úpravy a trh s náhradnými dielmi . Ale nad tým všetkým ešte stojí Civic Mugen RR.

Tento model je špeciálnou edíciou Hondy Civic Type R Sedan (FD2), ktorú upravila spoločnosť Mugen Motorsports, ktorej zakladateľom bol Hirotoshi Honda, syn Soichiro Hondy, zakladateľa japonskej značky. Automobil, ktorý vám tu ukážeme, je jeden z 300 modelov Honda Civic Mugen RR (FD2).

Pôvodne bol vyhradený pre japonský trh, no teraz je na predaj exemplár v Torque-GT (Veľká Británia), s cenou zodpovedajúcou skutočnej rarite. Tá je stanovená na 89 990 GBP, čo je približne 104 732 eur. Tento údaj môžeme čiastočne vysvetliť vzácnosťou modelu.

Ide o model s číslom 24, ktorý má navyše nízky počet najazdených kilometrov, pretože na odometri svieti číslo 52 947. No a teraz prichádza to najlepšie, čo sa ukrýva pod kapotou. Inžinieri v spoločnosti Mugen Motorsports dali motoru K20 s objemom 2,0-litra mierne zvýšiť výkon, ktorý priniesol finálnu hodnotu 191 kW (260 k), čo je o 15 koní viac ako pôvodný blok motora.

Toto „vylepšenie“ výkonu sa dosiahlo prostredníctvom nového prívodu vzduchu, výfukového systému, kľukového hriadeľa a prekonfigurovania riadiacej jednotky. Rovnako dôležitá je skutočnosť, že tento Mugen RR váži iba 1255 kg, čo je o 10 kg menej ako jeho pôvodný model.

Z estetického hľadiska existuje aj niekoľko špecifických prvkov, počnúc 18-palcovými kolesami Mugen so siedmimi lúčmi a zadným krídlom z uhlíkových vlákien s tromi polohami. Pokiaľ ide o exteriérové ​​lakovanie v červenej farbe „Milano Red“, je bežné pre 300 vyrobených príkladov tohto modelu Mugen RR. Aj preto si myslíme, že o túto Hondu Civic Mugen RR bude veľký záujem a veľmi rýchlo si nájde nový domov. Pamätajte na to, že keď ju predstavili, vypredala sa za 10 minút.