Reč je o českom hercovi Pavlovi Trávníčkovi (71). Ako informuje Blesk.cz, vlastní hneď dva veterány značky Rolls-Royce. Na kapotách jeho áut Rolls-Royce Silver Shadow a Rolls-Royce Silver Wraith II. nechýba pre tohto výrobcu automobilov typická soška Spirit of Ecstasy znázorňujúca ženu s krídlami.

Trávničkov biely veterán Silver Shadow má desivú minulosť. "Je dokázané, že v jeho kufri prevážal jeden anglický poslanec mŕtvolu. To sa stalo tak 20 rokov dozadu,“ porozprával herec a dodal, že po zverejnení tejto informácie cena jeho štvorkolesového miláčika raketovo stúpla. "Takže nie len firemná postavička na kapote, ale aj tento príbeh má svoju cenu,“ vysvetlil.

Ako píše Blesk, biely Rolls-Royce bol vyrobený v roku 1968 a v minulosti patril britskému poslancovi Jeremymu Thorpemu, s ktorým sa spája škandál. Bývalý model Norman Scott tvrdil, že boli homosexuálni milenci. Thorpe bol neskôr obvinený, že si objednal Scottovu vraždu a hoci nebol uznaný vinným, politickú kariéru mu to zničilo.

Veterány spomínanej značky sú Trávníčkovou pýchou a na cesty sa už veľmi nedostanú. "Raz za rok s nimi vyrazím na zraz veteránov a potom ich zase leštím v garáži. Mal som niekoľko ponúk, aby si autá zahrali vo filme, ale ja by som sa o ne bál,“ porozprával princ z Popolušky.

FOTO Trávníčka s jeho vzácnym autom nájdete v GALÉRII.

Blesk pripomína, že Trávníček musel nedávno spraviť neľahké rozhodnutie. Divadlu, ktoré založil v roku 1998, zlomila väz pandémia. "Môj divadelný čas skončil. Pochopil som, že divadlo sa po covide rýchlo nespamätá, rozpredávam kulisy a svoje divadlo som zrušil. Nebolo to jednoduché rozhodnutie, ale zatlačil som slzu a urobil to,“ vysvetlil herec. Nedávno médiami zarezonovala správa, že Trávníček je obvinený zo sexuálneho zneužitia. Viac sa dočítate tu: