Nemecké športiaky sú obľúbenými obeťami tunerov. Patrí medzi ne aj Audi RS6, ktoré sme už počas piatich rokov od uvedenia súčasnej generácie videli v mnohých prevedeniach. Úpravcov však baviť neprestalo, a tak sa objavujú stále nové vylepšené kúsky. V Južnej Afrike postavili jedno z najextrémnejších kombi, aké sme doteraz videli.

RS6 si požičalo prvky od preterkárskych áut seriálu DTM
RS6 si požičalo prvky od preterkárskych áut seriálu DTM
Zdroj: Race!

Cieľ bol jasný, auto sa malo čo najviac podobať DTM špeciálom. V minulosti už jedna takáto er-es-šestka vznikla, patrila lyžiarovi Jonovi Olssonovi. Exemplár vo farbe Nardo Grey je však o niečo nenápadnejší, no zároveň viac prepracovaný. Dostal rozšírené blatníky, aerodynamické prvky ako masívny predný spojler, prítlačné plochy či mohutný karbónový difúzor.

Agresívnemu vzhľadu dopomáha aj vylepšená kapota s priehľadným panelom, cez ktorý je vidieť motor. Črty karosérie zvýrazňuje tyrkysové lemovanie niektorých častí. Na záver osadili RS6 zliatinovými diskami ADV.1 s rozmerom až 22-palcov.

S takto extrémnym zovňajškom musí korešpondovať aj technika. Kúsok z horúcej Afriky je vybavený odpružením od H&R, vzduchovým filtrom a nasávaním od firmy AWE a kompletným výfukovým systémom Armytrix. Je tak jasné, že vďaka týmto úpravám poskočil aj výkon, avšak nevieme na akú hodnotu. V nedotknutom stave produkuje osemvalec s dvoma turbami 445 kW (605 k) a 750 Nm.

Zdroj: Redakcia AUTO BILD