Auto, ktoré používa americký prezident Joe Biden, vyzerá ako mnoho iných podobných limuzín, no v skutočnosti ide o typ vesmírnej lode. Prezidentské auto Cadillac One, ktorému sa hovorí aj "The Beast" (šelma alebo netvor), je bunker na štyroch kolesách. Auto je  vďaka pancierovaniu s hrúbkou 13 centimetrov odolné voči prípadnému chemickému útoku, požiaru aj mínam. Váži osem a pol tony a je vyrobené tak, aby sa v prípade kolízie nemohol prevrátiť.

Cadillac One.
Zdroj: Wikipedia

Cadillac One je vybavený špeciálnym systémom nočnej jazdy, ktorý umožňuje bezpečný pohyb s vypnutými svetlometmi, v plnej rýchlosti a v úplnej tme. Pneumatiky sú vyrobené zo špeciálneho materiálu a sú odolné proti útoku z rakety a sú vyrobené tak, aby v prípade poškodenia mohlo auto pokračovať v jazde. Okná na aute sú vyrobené z piatich vrstiev s celkovou hrúbkou 13 centimetrov.

Cadillac One.
Zdroj: Wikipedia

Prezident vám však z limuzíny kývať bude iba cez zatvorené okná, pretože sa nedajú otvoriť, s výnimkou spolujazdcovho, ktoré sa dá stiahnuť najviac na osem centimetrov. Prezidentské auto má turbodieselový motor s objemom 6,6 litra, no pre svoju hmotnosť nedokáže vyvinúť rýchlosť vyššiu ako 100 kilometrov za hodinu. Na každých 500 metrov spotrebuje liter paliva a nádrž je vyrobená z ohňovzdorného materiálu.