ikona

Zaujímavosti Rimac vs. LaFerrari: Ako dopadne priamy súboj?

Foto: Youtube

17.8. 2016 20:30 Prakticky neznámy chorvátsky elektromobil má obrovský potenciál. Tento krát do tanca vyzval LaFerrari. Nie je však taliansky hyperšport až príliš veľké sústo?

Chorvátsky elektromobil Rimac Concept_One bol po prvý krát predstavený verejnosti v roku 2011. Vo finálnej verzii sa objavil až na tohtoročnom ženevskom autosalóne. Čakanie sa oplatilo, elektrický Chorvát nakoniec dostal poriadnu porciu výkonu. Finálna hodnota sa totiž zastavila na hodnote 800 kW (1 088k). Jeho tvorcovia deklarovali, že zo stoja na rýchlosť 100 km/h vyšprintuje za neuveriteľných 2,6 sekundy. Málokto im veril, že elektromobil je skutočne až taký dynamický.

Po tomto videu však niet pochybností o tom, že Rimac Concept_One má obrovský potenciál. Na štart preteku na 400 metrov sa totiž postavil vedľa Tesly Model S P90D. Tá dosahuje výkon 560 kW (762 k), čo však na chorvátsky superšport ani zďaleka nestačilo. Pomyselnou čerešničkou na torte je však pretek Rimacu s Ferrari LaFerrari. Kombinovaný výkon talianskeho hyperšportu sa pohybuje na úrovni 708 kW (963 k). Ako veľký súboj dopadol? To sa dozviete vo videu.

Zdroj: Filip Kadlečík
Diskusia  ()

Video

Diskusia