Batožinový priestor poskytuje okrem adekvátneho objemu aj množstvo praktických riešení

Zaujímavosti Prekvapenie vo vydraženom aute: Ukryté schránky obsahovali kokaín za státisíce dolárov

Foto: Filip Kadlečík

10.6. 6:00 Čerstvý vlastník auta z mestečka Laredo zavolal šerifovi pre pravdepodobný nález omamných látok. Po príchode jednotky s vycvičeným psom vysvitlo, že vozidlo obsahuje aj druhé miesto skrývajúce kontraband.

Kúpa ojazdeného vozidla neraz prináša nečakané momenty. Nový majiteľ môže odhaliť zamlčané kozmetické nedostatky či technické problémy, ale tiež veci ponechané vo vnútri predchádzajúcim vlastníkom. Istý muž v Texase však vo vydraženom aute objavil niečo skutočne nevídané. Nevedomky sa totiž dostal k stroju, ktorý evidentne predtým slúžil pašerákom drog.

Ako uviedol web Houston Chronicle, čerstvý vlastník auta z mestečka Laredo zavolal šerifovi pre pravdepodobný nález omamných látok v bližšie nešpecifikovanom utajenom priečinku. Polícii následne ukázal 17 balíčkov. Ako sa neskôr ukázalo, nachádzal sa v nich kokaín. No nebolo to všetko. Po príchode špeciálnej jednotky s vycvičeným psom vysvitlo, že vozidlo obsahuje aj druhé miesto skrývajúce rovnako veľký kontraband.

Vo vozidle z aukcie sa našlo 34 kilogramov kokaínu.
Vo vozidle z aukcie sa našlo 34 kilogramov kokaínu.
Zdroj: The Webb County Sheriff’s Office

Ukryté schránky tak obsahovali dovedna 34 balení drogy, pričom každé z nich vážilo kilogram. Čo to znamená z hľadiska financií? Narkotiká by bolo možné predať za státisíce, polícia vyčíslila ich hodnotu na približne 850 000 dolárov. Šerif poctivému nálezcovi poďakoval. Zároveň vyzval ľudí, aby sa nebáli nahlásiť akúkoľvek kriminalitu. Môžu si za to podľa neho vyslúžiť odmenu. Nie je však jasné, či muž s kilami kokaínu vozidle dostal aspoň zlomok ich ceny na čiernom trhu.

Diskusia  ()

Video

Diskusia