Ford GTX1

Zaujímavosti Na predaj je jedinečný roadster Ford GTX1

Foto: Mecum Auctions

25.7. 2018 15:27 Superšport je vyhotovený v čierno-zlatej kombinácii, vrátane svetiel a interiéru. Vyniká aj vďaka podpisom významných ľudí.

Vrcholom portfólia športových automobilov Ford je kupé GT. Jeho aktuálna generácia (druhá moderná nadväzujúca na odkaz GT40) je exkluzívnym artiklom, nakoľko výrobca predaj podmienil okrem prekvapujúco vysokej ceny aj viacerými náležitosťami. Predchodca bol dostupnejší. No platilo to len pre štandardné verzie, nie otvorený variant s označením GTX1.

Aj vďaka tmavým svetlám je tento Ford unikátnym zjavom
Aj vďaka tmavým svetlám je tento Ford unikátnym zjavom
Zdroj: Mecum Auctions

Tento roadster vznikol pôvodne ako koncept pre podujatie SEMA. Vozidlo však vyvolalo takú odozvu, že Modrý ovál poveril externú firmu Genaddi Design Group stavbou malej série. Vyrobené mali byť tri desiatky kusov. Jeden z nich je aktuálne na predaj, pričom jeho výnimočnosť zvyšuje netradičné farebné vyhotovenie. Superšport je totiž kompletne čierno-zlatý.

Do tejto kombinácie typickej pre spoločnosť Hertz nie je oblečená len karoséria GTX1. Prekvapujúco ju majú aj svetlá, tie predné preto pôsobia ako vyklápacie. Zo schémy čiastočne vyčnievajú akurát zaujímavé disky kolies. Interiér v nej pokračuje, čierne kožené čalúnenie a uhlíkové vlákna v ňom dopĺňa množstvo zlatých detailov. Interiér disponuje vstavaným infotainmentom.

Americký automobil vyrobený ako 24. v poradí je jediným v takomto vyhotovení, navyše patrí k trom exemplárom disponujúcim väčším batožinovým priestorom. Jedinečný je aj vďaka podpisom významných ľudí v motorovom priestore. Na plech vedľa kompresorom prepĺňaného 5,4-litrového osemvalca sa podpísal Caroll Shelby, Henry Ford III, Edsel Ford, Roger Penske, Dan Gurney, Tony Kanaan či bratia Mario a Michael Andretti. Čo to urobí s cenou? To nevieme, dražobná spoločnosť Mecum Auctions odhad nezverejnila. Vozidlo plánuje dať do ponuky na augustovom podujatí v Monterey.

Zdroj: Marek Pokrývka

Video

Diskusia