ikona

Zaujímavosti Nový hoax na Slovensku: Skvelá reakcia Audi

Foto: Audi

14.8. 2018 11:45 Najlepšia reklama vzniká intuitívne a v priebehu krátkeho času. Aspoň tak to občas vyzerá na sociálnych sieťach. Pozrite si, ako geniálne zareagovalo Audi Slovensko na podvodnú súťaž.

Sociálne siete sú plné nástrah, mnohí užívatelia si to však neuvedomujú. Existujú ľudia, ktorí na internete zarábajú peniaze na nevedomosti iných ľudí. Určite ste si už niekedy aj medzi svojimi priateľmi všimli zdieľanie pofidérnej súťaže o iPhone či automobil. Viaceré z týchto súťaží sú pritom podozrivé už na prvý pohľad.

S Audi Slovensko teraz môžete skutočne vyhrať model A7 na víkend
S Audi Slovensko teraz môžete skutočne vyhrať model A7 na víkend
Zdroj: Audi

Jedna z nedôveryhodných súťaží sa nedávno objavila aj na facebookovej stránke Audi SVK. Užívatelia sociálnej siete mohli len za sledovanie a zdieľanie stránky či označenie svojich priateľov vyhrať tri nové Audi RS7. Ide o pomerne bežnú schému podvodnej aktivity, kedy stránka za krátku dobu naberie obrovské množstvo užívateľov a jej pôvodný majiteľ ju predá niekomu inému. Ten len zmení jej názov a už od začiatku môže pracovať s relatívne veľkou skupinou fanúšikov. Presne to sa stalo aj v tomto prípade.

Keď si na stránku kliknete dnes, nájdete na nej odkaz “This Facebook Fanpage has been sold to a new owner and is distancing from any other previous activity that has been made on it.”. Predchádzajúci majiteľ stránku predal novému vlastníkovi a ten prehlasuje, že nemá nič spoločné s predchádzajúcimi aktivitami stránky. O súťaži o Audi RS7, ktorá na fanpage prilákala desaťtisíce ľudí, už prirodzene nie je žiadna reč.

Na podvodnej stránke už dnes nájdete len takýto odkaz
Na podvodnej stránke už dnes nájdete len takýto odkaz
Zdroj: Facebook/ Audi SVK

Koniec-koncov z tejto situácie našťastie vyjde ako víťaz Audi Slovensko. Na jeho oficiálnej facebookovej stránke sa totiž veľmi rýchlo po publikovaní spomínanej súťaže objavila reálna súťaž o víkend v spoločnosti Audi A7 Sportback. Podmienkou účasti v losovaní je nahlásenie praktík podvodnej stránky administrátorom Facebooku.

Slovenské zastúpenie štyroch kruhov ukázalo, že mu boj proti nepravdám šíreným na internete nie je ukradnutý a jedným statusom s fotkou modelu A7 Sportback elegantne zrušilo celú snahu podvodníkov. Ostáva nám už len dúfať, že spravodlivosť bude dokonaná a Facebook stránku Audi SVK po tisíckach nahlásení od fanúšikov Audi Slovensko zruší.

Zdroj: Filip Kadlečík
Diskusia  ()

Video

Diskusia