Trojcípa hviezda vo vavrínovom venci

Po založení záujmovej skupiny medzi Benzom a Daimlerom, ktorej cieľom je príprava na fúziu spoločností dňa 1. mája 1924, sú emblémy dvoch najstarších výrobcov vozidiel spočiatku vedľa seba. 18. februára 1925 skúsení grafici konečne spájajú tieto efektné znaky. Trojcípa hviezda a vavrínový veniec, ako aj slovné značky Mercedes a Benz sa spájajú do novej obchodnej známky.

Hviezda Mercedes vo vavrínovom venci, kombinácia obchodných značiek spoločností Daimler-Motoren-Gesellschaft a Benz & Cie., bola ako ochranná známka prihlásená na patentovom úrade 18. februára 1925.
Zdroj: Mercedes-Benz

18. februára 1925 sa registruje nový emblém a následne aj nová slovná značka „Mercedes-Benz“. Táto obchodná značka zostáva dodnes takmer nezmenená. Ako plaketa so zvýraznenou trojcípou hviezdou zdobí všetky vozidlá z dielne Mercedes-Benz, bez ohľadu na väčšiu a nezávisle stojacu hviezdu na prednej časti mnohých vozidiel tejto značky.

Mimochodom: paralelne s trojcípou hviezdou si v roku 1921 necháva spoločnosť DMG patentovať aj štvorcípu hviezdu. Ten však svoje využitie nachádza až o mnoho desaťročí neskôr, od 19. mája 1989: ako obchodná značka vtedajšej leteckej a vesmírnej spoločnosti DASA (Deutsche Aerospace Aktiengesellschaft) a neskôr ako obchodná značka spoločnosti DaimlerChrysler Aerospace AG.