Vodičovi bolo zabavené jeho motorové vozidlo značky Škoda Felicia.

Zaujímavosti Polícia pritvrdila: Opitým Slovákom zabavuje autá a motorky. Tie následne prepadajú štátu

Foto: Polícia Slovenskej Republiky

1.11. 7:45 Okrem pokuty, zákazu vedenia vozidla a odňatia slobody môžete za vedenie motorového vozidla pod vplyvom alkoholu prísť aj o majetok.

Pokiaľ si myslíte, že za vedenie motorového vozidla pod vplyvom alkoholu alebo iných omamných látok obídete len s pokutou, ste na veľkom omyle. Okrem trestu odňatia slobody a zákazu šoférovania môžete prísť aj o svoje vozidlo či motocykel. Kedy sa tak môže stať?

Ako príklad môžeme uviesť nedávne prípady z okresu Vranov nad Topľou, kde súd uložil vodičovi, ktorý šoféroval pod vplyvom alkoholu, trest zákazu činnosti vedenia motorového vozidla a tiež aj trest prepadnutia veci. V tomto prípade prepadol štátu jeho motocykel značky Babeta.

Vodičovi bol zabavený motocykel značky Babeta.
Vodičovi bol zabavený motocykel značky Babeta.
Zdroj: Polícia Slovenskej Republiky

Ďalším prípadom v tomto okrese bol vodič, ktorý pod vplyvom alkoholu viedol motorové vozidlo. Tomuto šoférovi bol opäť uložený trest zákazu činnosti šoférovania motorových vozidiel a rovnako, ako aj v prvom prípade, dostal aj trest prepadnutia veci, kedy v prospech štátu prepadlo jeho vozidlo Škoda Felicia. Ak nechcete dopadnúť podobne, ako títo dvaja páni, nesadajte si za volant, pokiaľ máte vypité.

Diskusia  ()

Video

Diskusia