Možno sa vám zdá, že v Európe má tuning áut svoje najlepšie roky už za sebou. Úpravy automobilov sa stali doménou niekoľkých značiek, ktoré vytvárajú predražené luxusné limuzíny alebo superšportiaky. Vo svete tuningu má Japonsko výnimočné miesto a to nielen preto, že je v tejto krajine modifikácia automobilov omnoho populárnejšia. Niektoré tamojšie spoločnosti sa pýšia portfóliom, ktoré priťahuje zákazníkov z celého sveta. Úpravy sa však nevzťahujú iba na drahé a športové vozidlá. Japonskí tuneri majú k dispozícii náhradné diely a hotové balíky aj pre minivany a mestské automobily ako Toyota Yaris alebo Prius. Jednoducho upravujú všetko, čo im príde pod ruku. 

Tuingová scéna v tejto krajine je obzvlášť široká. Vidieť to aj na automobiloch smerujúcich z Japonska do Európy. Tieto skvosty sa často vyznačujú mimoriadnym technickým stavom a sú vybavené doplnkami, spojlermi, vymenenými volantmi alebo neobyčajnými výfukovými systémami. Japonci tuning milujú, preto neprekvapuje, že toľko známych spoločností zaoberajúcich sa modifikovaním áut pochádza práve odtiaľ. Pre automobilových nadšencov je to ako raj na opačnom konci sveta.

Artisan Spirits

Artisan Spirits.
Zdroj: Artisan Spirits

Tuner z Tokia  už v názve prezrádza, aký dôležitý je pre neho duch remeselného spracovania.  Artisan Spirits sa špecializuje na Toyoty a Lexusy, nepohrdnú však ani Hondou. Vo väčšine prípadov majú ich balíky len zľahka ,,vylepšiť” sériovo vyrábané modely. V portfóliu spoločnosti sa však nachádzajú aj omnoho extrémnejšie projekty, ako napríklad tuningový balík  Sports Line ARS GT určený pre Toyotu GT86.  Znížené odpruženie a karoséria rozšírená o otvory na prívod vzduchu ju majú vzhľadom priblížiť k Toyote GR Supra.  Artisan Spirits neodmieta ani úpravy limuzín ako je napríklad Lexus LS.