Hlava katolíckej cirkvi sa nezvykne často objavovať v motoristických médiách, no vlani sa jej to podarilo minimálne dvakrát. František totiž začiatkom leta dostal do daru elektromobil Chevrolet Bolt a neskôr tiež podstatne pikantnejšie Lamborghini Huracán v jedinečnom vyhotovení. Už vtedy pápež vyhlásil, že superšport si nechce nechať. Namiesto toho s ním má dobročinné plány.

Lamborghini Huracán vyrobené špeciálne pre pápeža Františka
Zdroj: Lamborghini

Svätý Otec má od talianskej automobilky desaťvalcové kupé vo verzii LP580-2 so zadným pohonom a špeciálnym bielo-zlatým kabátom vychádzajúcim z farieb vatikánskej vlajky. Okrem unikátneho vyhotovenia sa môže pápežské Lambo pochváliť podpisom i požehnaním najvýznamnejšej osoby kresťanského sveta, čo sa pravdepodobne odrazí na jeho cene.

Huracán príde už čoskoro do dražby. Ponúkať ho bude spoločnosť RM Sotheby’s, ktorá organizuje 12. mája podujatie v Monaku. Predajnú hodnotu superšportu odhaduje na 250- až 350-tisíc eur. Pápež už vopred prezradil, že zisk venuje kompletne na charitu a rozdelí ho medzi štyri subjekty. Sedemdesiatpercentný podiel z výťažku dostane historické iracké mesto Ninive spustošené Islamským štátom, po desať percent si rozdelí nadácia pápeža Jána XXIII spolu s dvomi dobročinnými organizáciami pomáhajúcimi obetiam obchodu s ľuďmi a africkým ženám i deťom.

Zdroj: Marek Pokrývka