Pred generálnou audienciou, ktorá sa konala 22. septembra, darovala spoločnosť BMW Italia Svätému Otcovi vozidlo BMW i3. Vozidlo Jeho Svätosti slávnostne odovzdal Dr. Nicolas Peter, člen predstavenstva spoločnosti BMW AG a finančný riaditeľ spoločnosti BMW Group a Massimiliano Di Silvestre, prezident a generálny riaditeľ spoločnosti BMW Italia S.p.A. V mene mníchovského výrobcu boli prítomní aj Maximilian Schoeberl, výkonný viceprezident pre komunikáciu, politické a firemné záležitosti spoločnosti BMW AG a Stefan Hofer, finančný riaditeľ spoločnosti BMW Italy.

BMW i3 pre pápeža Františka.
Zdroj: BMW

Spoločnosť, ktorú mám česť a výsadu viesť,“ povedal Massimiliano Di Silvestre, „sa rozhodla Svätému Otcovi darovať vozidlo BMW i3, pretože svedčí o našom celostnom a cirkulárnom prístupe k trvalej udržateľnosti. Je to plne elektrický automobil, ktorý je na čele v oblastiach týkajúcich sa minimalizácie vplyvu na životné prostredie, a to aj z hľadiska využívania čistej energie vo fáze výroby a zodpovedného využívania zdrojov, až po recykláciu na konci životného cyklu. Automobil tak dokonale ladí s tým, čo pápež naznačil vo svojej encyklike Laudato sí (Pochválen buď) o ochrane našej planéty ako spoločného domova.

BMW i3 debutovalo ako koncept v roku 2011 a bol to práve september v roku 2013, keď elektromobil vstúpil do výroby. V ponuke automobilky už teda zotrváva osem rokov, čo je úctyhodná doba. Model i3 sa môže pochváliť využívaním recyklovaných materiálov, čo znižuje jeho emisnú stopu. Tú drží na uzde aj CO2-neutrálna výroba v nemeckom Lipsku. BMW pre potreby svätej stolice i3 kompletne "vybielilo". Je vysoko pravdepodobné, že takúto i3 mimo Vatikánu nestretnete.