ikona STK tema

Zaujímavosti Najbláznivejšie opravy: Čo tolerujú majitelia áut?

Foto: Auto BILD

1.4. 2016 9:10 Stanica technickej kontroly by mala odhaliť prehrešky voči bezpečnosti, niektoré chyby však bijú do očí aj laikom, nieto technikom. K 1. aprílu sme vybrali sme tie najbláznivejšie zásahy do vozidiel. Pobavte sa, kreativita vodičov nemá hranice.

Niektoré autá vyzerajú aj po rokoch takmer ako nové, iné už po pár mesiacoch javia zreteľné známky používania. Všetky sa však musia v pravidelných intervaloch podrobiť technickej kontrole, ktorá by mala objaviť prípadné chyby, brániace ich bezpečnému používaniu. No nie každé prichádza na previerku v náležitom stave a občas aj ostrieľaným skúšobným technikom vypadávajú oči z jamiek.

Ťažné zariadenie vpredu, neidentifikovateľná
Ťažné zariadenie vpredu, neidentifikovateľná
Zdroj: Auto BILD

Palivová hadica namiesto špeciálnej vysokotlakovej brzdovej, bezpečnostné pásy ukotvené k sedadlu zauzlením, prídavná nádrž na naftu pohodená za sedadlom vodiča, či brzdový kotúč tenký ako britva. To všetko znie ako rozprávanie odniekiaľ z krajiny tretieho sveta, všetky spomenuté nedostatky, a ešte omnoho viac, však zaznamenali pracovníci staníc technickej kontroly v Nemecku.

˃˃˃ Najbláznivejšie opravy áut prinášame v galérii ˂˂˂

Prehrešky pritom vôbec nesúvisia iba s vekom a postupným opotrebúvaním. Mnohé sú spôsobené lajdáckou, či neodbornou opravou a často sa pod ne podpísali aj samotní majitelia svojou neúspešnou snahou o nejaké vylepšenie. Veľkým prekvapením sú aj zanedbané opravy na autách, pri ktorých by nikto nejaké šetrenie nečakal. Nakoniec, veď sa pozrite v galérii, príkladov, pri ktorých ostáva rozum stáť je tam neúrekom.

Zdroj: Redakcia AUTO BILD

Video

Diskusia