Niektoré autá vyzerajú aj po rokoch takmer ako nové, iné už po pár mesiacoch javia zreteľné známky používania. Všetky sa však musia v pravidelných intervaloch podrobiť technickej kontrole, ktorá by mala objaviť prípadné chyby, brániace ich bezpečnému používaniu. No nie každé prichádza na previerku v náležitom stave a občas aj ostrieľaným skúšobným technikom vypadávajú oči z jamiek.

Ťažné zariadenie vpredu, neidentifikovateľná
Zdroj: Auto BILD

Palivová hadica namiesto špeciálnej vysokotlakovej brzdovej, bezpečnostné pásy ukotvené k sedadlu zauzlením, prídavná nádrž na naftu pohodená za sedadlom vodiča, či brzdový kotúč tenký ako britva. To všetko znie ako rozprávanie odniekiaľ z krajiny tretieho sveta, všetky spomenuté nedostatky, a ešte omnoho viac, však zaznamenali pracovníci staníc technickej kontroly v Nemecku.

˃˃˃ Najbláznivejšie opravy áut prinášame v galérii ˂˂˂

Prehrešky pritom vôbec nesúvisia iba s vekom a postupným opotrebúvaním. Mnohé sú spôsobené lajdáckou, či neodbornou opravou a často sa pod ne podpísali aj samotní majitelia svojou neúspešnou snahou o nejaké vylepšenie. Veľkým prekvapením sú aj zanedbané opravy na autách, pri ktorých by nikto nejaké šetrenie nečakal. Nakoniec, veď sa pozrite v galérii, príkladov, pri ktorých ostáva rozum stáť je tam neúrekom.

Zdroj: Redakcia AUTO BILD