Opel Astra generácie K už nepatrí medzi najmladšie automobilové modely, práve naopak. Minulý rok však prešiel modernizáciou a pri tej príležitosti dostal aj nové motory, preto opäť zavítal do našej testovacej garáže. Čoskoro sa môžete tešiť na plný test praktického rodinného kombi, no ešte pred ním sme chceli upozorniť na jeden skvelý detail, ktorý môžu Astre závidieť aj prémioví konkurenti.

Opel Astra Sportstourer.
Zdroj: Filip Kadlečík

Každý šofér dnes po nastúpení do vozidla automaticky hľadá priestor, do ktorého by odložil svoj mobilný telefón. Niektoré modely na to myslia viac, iné menej. Aj v súčasnosti sa stáva, že i v moderných autách si mobil takmer nemáte kam odložiť a ak áno, v danom priestore ešte nemusí dobre držať. Nie však v Astre.

Opel Astra má v stredovom tuneli zabudovanú špeciálnu priehradku, ktorá má gumenú výplň a vodič do nej môže komfortne zasunúť telefón. Čo je ešte dôležitejšie, mobil v nej drží tak, že sa počas cesty ani len nepohne. Zároveň vás nebude lákať, lebo nevidíte na jeho displej. Navyše sa ešte vďaka šikovnému uloženia nabíjacieho USB portu v lakťovej opierke dá mobil pri takomto zafixovaní pohodlne nabíjať aj krátkym káblom, ktorý vám v kabíne nebude prekážať.

Opel Astra Sportstourer.
Zdroj: Filip Kadlečík

Nápad automobilky Opel je pravdepodobne najlepším odkladacím priestorom na mobilný telefón, ktorý sme v aute za ostatný čas videli. Jednoduchý, praktický a bezpečný. Málokto totiž myslí na to, že v prípade dopravnej nehody sa aj z telefónu, ktorý voľne lieta po kabíne, môže stať smrtiaca zbraň. Tu by s veľkou pravdepodobnosťou zostal na svojom mieste aj pri kolízii. Ak nie ostatné konkurenčné automobilky, aspoň v rámci koncernu PSA by toto riešenie mohli oceniť. Mať obdobný odkladací priestor aj v Peugeotoch či Citroënoch, to by ich praktickosti len pomohlo.