Ak vo všeobecnosti platí pravidlo, že obrnené vozidlá sú vyhradené pre segment luxusných vozidiel s veľkorysými rozmermi, toto bude jedna z príťažlivých výnimiek. Špecialista na tento typ prestavby sa totiž rozhodol vytvoriť obrnenú pevnosť v športovom formáte a upravil Aston Martin Vantage.

AddArmor skombinoval viacero vrstiev polykarbonátu a balistického skla, vďaka čomu dosiahol vo vozidle európsku úroveň ochrany B4. To znamená, že pasažieri sú chránení pred malými ručnými zbraňami, ktoré vystreľujú náboje ako 44 Magnum, 357 Magnum a 9 mm Parabellum. Pancierovaný Vantage má nepriestrelné čelné sklo aj okná dverí. Na udržanie prírastku hmotnosti úpravca použil 204 kilogramov kevlaru. Ochranu tiež zabezpečuje tvrdená oceľ odolná voči výbuchu, ktorá chráni strechu a palivovú nádrž. Kompozitné materiály chránia firewall.

AddArmor pridal ale ešte niečo navyše, napríklad elektrikou nabité kľučky dverí, pneumatiky odolné voči prebodnutiu alebo kryty koncoviek výfuku. Spoločnosť tiež revidovala odpruženie, aby vykompenzovala dodatočnú hmotnosť všetkých bezpečnostných zariadení. Zaujímavé je, že kabína je taká luxusná, ako očakávate. Pod kapotou je 4,0-litrový blok V8 s dvojitým preplňovaním od Mercedes- AMG, ktorý je (za normálnych okolností) schopný vyvinúť celkový výkon 375 kW (510 k) pri 6 000 ot./min. a poskytutnúť krútiaci moment 685 Nm dostupný od 2 000 do 5 000 ot./min.. Továrenské špecifikácie uvádzajú, že zrýchlenie z 0 na 100 km/hod trvá iba 3,7 sekundy, no dodatočná hmotnosť úprav však pravdepodobne tento údaj o niečo natiahne a zníži výkon.