ikona vid

Zaujímavosti Najrýchlejšie legálne auto na svete

Foto: archiv

22.9. 2014 21:13 Znie to neuveriteľne, no tento šprintérsky špeciál akcelerujúci z 0 na 350 km/h za šesť sekúnd môže ísť do bežnej premávky.

Kritériá na registráciu auta sú vnútornou záležitosťou krajiny a ich prísnosť je rôzna. Kým u nás sú pravidlá tvrdé a strata technického preukazu hrozí aj za výmenu kolies, Spojené štáty americké majú liberálny systém a tamojší obyvatelia si preto môžu prihlásiť kadejaké šialenosti.

Jednou z nich je tento šprintérsky špeciál Chevrolet S-10 z roku 1998. Napriek množstvu úprav vrátane obrovských zadných kolies, rámu proti prevráteniu a dvojice padákov má toto vozidlo poznávacie značky a môže ísť do bežnej cestnej premávky. Jeho majiteľ Larry Larson nedávno dokázal, že je najrýchlejším legálne zaregistrovaným autom na svete. Štvrť míle s pevným štartom pokoril za 6,16 sekundy s koncovou rýchlosťou vyše 350 km/h. O tom nemôže Veyron ani snívať...

:gallery:true:true:true:gallery:true:true:true  

Rýchly test Apple iPhone 6: Aký je?

Nový iPhone sme si poctivo vystáli v rade pred mníchovským Apple Store. Stálo to za to? Podrobnejšie v tomto článku na MobilManii.

Diskusia  ()

Video

Diskusia