V roku 2002 oslavoval Wolfsburg 25. výročie uvedenia modelu špeciálnou edíciou "25th Anniversary" modelom GTI s označením "337". Tento typ sa vyznačoval upraveným vzhľadom. Od bežného GTI ho odlišoval najmä prepracovaný predný a zadný nárazník či 18" BBS kolesá obuté do pneumatík s rozmerom 225/40 R18.

Golf GTI 337 "25th Anniversary".
Zdroj: Silverstone Auctions

Pod kapotou výročnej edície pracoval 1,8 litrový prepĺňaný agregát s výkonom 134 kW (182 k) a krútiacim momentom 235 Nm. To sú cifry, ktoré dnes už nijak zvlášť nevynikajú. Predsa sa však dnes ešte nájde jeden kus tohto vozidla, ktorý svojimi parametrami ohuruje. Nie však dynamickými.

 Aukčná sieň Silverstone Auctions plánuje koncom júla dražiť Volkswagen Golf GTI 337 "25th Anniversary", ktorý za bezmála dve dekády najazdil presne 12,8 kilometra. Neklamú vás oči a nie je to preklep. Toto auto má síce smutný osud, no vďaka nemu je dnes výnimočné. Jeho majiteľ ho svojho času rovno zavrel do garáže a nikdy ho nepoužíval, len sa oň staral. Je otázne, akú bude špeciálne GTI nakoniec niesť cenovku. Pre našinca však má jedno výrazné negatívum - je prispôsobené na prevádzku na britských cestách.