Ide o terénne auto s pohonom 4x4 a inovatívnym dizajnom.

 
Nový koncept Toyota FT-AC: Doma je na cestách aj necestách
Zdroj: Toyota
 Toyota FT-AC

Veľká a široká maska chladiča v čiernom odtieni je lemovaná LED svetlometmi, hmlové svetlá je možné vybrať z držiakov a používať ako prenosné svietidlá, dokonca ich upevniť na horský bicykel.
 Auto má dlhý rázvor a široký rozchod, pričom extra široké lemy blatníkov chránia boky karosérie a zdanlivo sa vznášajú nad 20" kolesami s terénnymi pneumatikami.
 LED pozičné svetlá v predných rohoch zaisťujú dostatočné osvetlenie okolo vozidla a podľa potreby môžu osvetľovať terén vpredu alebo fungovať ako osvetlenie pre kamery zabudované do bočných spätných zrkadiel.

 
Súčasťou auta je aj integrovaný nosič bicyklov.
Súčasťou auta je aj integrovaný nosič bicyklov.
Zdroj: Toyota
 Toyota FT-AC - integrovaný nosič bicyklov.

Infračervené kamery v bočných spätných zrkadlách dokážu zaznamenávať prejazd terénom a podobne ako hmlové svetlá ich možno z vozidla vybrať a použivať samostatne.  
 Na strešnom nosiči sú dozadu otočené LED svetlá, možno ich ovládať aj smartfónom.  Bližšie podrobnosti o pohone neboli zverejnené s výnimkou toho, že ide o kombináciu zážihového motoru s pohonom 4x4 s uzávierkami diferenciálov, pričom v budúcnosti by auto mohlo byť vybavené hybridným pohonom.

Zdroj: martin domček