Nicolas Cage a jeho výkon ako Randall 'Memphis' Raines v legendárnom filme 60 Seconds (2000) z neho urobil skutočného petrolheada, automobilového maniaka so zbierkou, ktorú by mu mohol závidieť každý milovník áut. Síce nemá v garáži Shelby Mustang GT500 Eleanor (nezabudnite, že pre film bolo iba použitých niekoľko upravených Mustangov Fastback z roku 1967), ale v jeho garáži dobre slúžia moderné modely aj autentické klasiky.

Cage nepohrdne ani klasikami a v garáži má priestor aj pre športovejšie vozidlá. Aj keď s prihliadnutím na čísla je jasné, čo preferuje. Existujú len malé dôkazy o tom, že má vo svojej zbierke Lamborghini Diablo z roku 2001, ako aj veľkolepé Ferrari Enzo. Je však možné, že ešte nebol prichytený so žiadnou zo svojich hračiek, keďže sa povráva, že za rok dokázal získať až 20 áut a dobrým dôkazom je aj príležitosť, pri ktorej si kúpil deväť Rolls-Roycov jedným ťahom. Už len pri pomyslení na množstvo peňazí, ktoré treba investovať do údržby takejto stajne, sa človeku zatočí hlava.

Rolls-Royce Phantom II Coupé (1935)

Rolls-Royce Phantom II Coupé (1935)
Zdroj: Flickr

Nicolas Cage má vo svojej zbierke športové kupé pre 2 pasažierov. Poháňa ho 6-valcový motor, ktorý produkuje výkon 50 koní. Phantom II prenáša silu na vozovku prostredníctvom 4-stupňovej manuálnej prevodovky a objavil sa v niekoľkých filmoch vrátane Čarodejníkovho učňa a Indiana Jones. Auto dokáže zrýchliť z 0 na 100 km/hod za 12,5 sekundy.