ikona

Zaujímavosti Niva i Vesta po tuningu: Najštýlovejšie Lady?

Foto: X-Tomi

14.3. 2018 10:50 Tuning automobilov značky Niva u nás rozhodne nie je tradičnou zábavkou automobilových nadšencov. V Maďarsku však o neho zájem je, prinajmenšom na virtuálnej úrovni.

Do výraznejších úprav modelov značky Niva sa u nás púšťa málokto. Optická prerábka by sa do veľkej miery musela spoliehať na výrobu zákazkových dielcov, čo rozhodne nie je lacný špás. Inak dostupné ruské vozidlá by tuning mohol neúmerne predražiť. Existuje však riešenie, ktoré vôbec nemusí byť natoľko finančne náročné.

Lada Niva
Lada Niva
Zdroj: X-Tomi

Maďarský grafik X-Tomi vo svojom počítači virtuálne vylepšil hneď niekoľko produktov automobiky AvtoVAZ. Z technickej stránky sa mu detailne prepracovaný tuning vydaril, výrazné nedostatky si na jeho grafikách laik nevšimne. Treba podotknúť, že väčšinu automobilov dokonca upravil aj pomerne vkusne.

Nosným vozidlom virtuálnej zbierky je, ako inak, nestarnúca Lada Niva vo vyhotovení 4x4 Urban. Pre potreby tuningu dostala obrovské disky kolies, dvojfarebnú karosériu a odlišný bodykit. Výrazný optický tuning sa už dnes síce považuje za prežitok, avšak táto Niva je určite jedným z najštýlovejších áut so znakom Lada na čelnej maske. Škoda len, že existuje iba v digitálnom svete. Za imidž sa nemusí hanbiť ani modelová rodina Granta, dostupnému ruskému vozidlu to sekne najmä vo vyhotovení sedan.

>>> VŠETKY LADY PO TUNINGU V PREHĽADNEJ GALÉRII <<<

O svoj kus pozornosti však bojujú aj najnovšie produkty AvtoVAZu, konkrétne biela Vesta Sedan s červenými doplnkami a oranžovo-béžová Vesta SW na výrazných mnoholúčových diskoch kolies. Športovo-úžitkový Xray sa zmenil len decentne, o to je však výsledok efektnejší. Všetky upravené Lady nájdete v našej prehľadnej galérii.

Zdroj: Filip Kadlečík

Video

Diskusia