Vysnívaný byt pretrolheada?

Zaujímavosti Neuveriteľný byt automobilového fajnšmekra: Slovák všetko postavil okolo jednej vášne

Foto: Rules Architekti

31.8. 6:15 Nie je byt ako byt. Tento by sa páčil asi každému správnemu petrolheadovi, jeho ústredným motívom sú totiž modely automobilov.

Zberateľská vášeň dnes hýbe automobilovým svetom. Sumy, ktoré sú nadšenci ochotní zaplatiť za veterány, old- či youngtimery, sú často horibilné. Na to, aby ste zbierali autá, však milióny eur na bankovom účte nepotrebujete.

Nádherný byt petrolheada ponúka inšpirujúci dizajn a viaceré krásne zákutia
Nádherný byt petrolheada ponúka inšpirujúci dizajn a viaceré krásne zákutia
Zdroj: Rules Architekti

 Dokazuje to i byt jedného z obyvateľov novostavby Stein v Bratislave, ktorý je ozvláštnený netradičným prvkom. V obývačke štvorizbového bytu architekti zo štúdia Rules navrhli špeciálne kovové police vyrobené na mieru presne podľa rozmerov obalov automobilových modelov, ktoré majiteľ bytu zbiera.

Police sa nachádzajú na inak často fádnej a prázdnej stene za sedačkou. Výsledok majiteľovho hobby možno obdivovať z obývačky i kuchyne a to dokonca i za tmy. Police sú podsvietené a tak po zotmení dennú zónu rozžiari pohľad na rôznofarebné modely autíčok.

Presné detaily o zbierke nepoznáme, pohľad na ňu však poteší oko každého petrolheada. Ide o geniálny nápad, vyzdobiť svoju obývačku stovkami modelov automobilov tak, aby zbierka vynikala a vyzerala štýlovo, to sa nepodarí vždy. Za zmienku z hľadiska dizajnu stojí celé riešenie štvorizbového bytu, veď modely dostali priestor dokonca i v hlavnej spálni. Pokochať sa domovom automobilového nadšenca môžete v našej galérii.

Video

Diskusia