Z pôvodného Mercedesu 300 CE na tomto aute veľa nezostalo. Dokonca ani pod kapotou. Názov Mercedes 6.0 AMG Hammer-Coupé totiž hovorí za všetko: širší bodykit, V8 motor a ďalšie úpravy robia z „Hammeru“ unikát. Celkovo bolo vyrobených len 13 kusov a jeden sa vydražil 4. augusta 2022 v Albuquerque v Novom Mexiku za šialene vysokú cenu. A to aj napriek preliačine na zadnom blatníku!

Takzvaný Hammer je ukážkovým príkladom AMG z 80. rokov. Coupé lakované v čiernej perleťovej metalíze so 17-palcovými chrómovými aero diskami AMG vzbudzuje rešpekt už na prvý pohľad. Vďaka bodykitu AMG má však aj čiernu lakovanú masku chladiča, upravený predný nárazník, hmlovky, rozšírené podbehy, predĺžené prahy, dve hrubé koncovky výfuku a športovú odtrhovú hranu kufra v štýle duck-tail.

Mercedes-Benz 6.0L AMG Hammer Coupe
Zdroj: The MB Market

No tento exemplár má hneď 2 na prvý pohľad viditeľné vady: spojler sa odlepuje od veka kufra a pod pravým zadným svetlom je malá preliačina. Čo však nie je vidieť, sú okrem iného upravené tlmiče a pružiny.

Na druhej strane, interiér je v ukážkovom stave. Sedadlá, volant a výplne dverí sú obšité sivou kožou, koberčeky sú pôvodné z výroby. Stredová konzola sa vyznačuje hnedým drevom zebrano, ktoré bolo v tom čase typické pre Mercedes.

Mercedes-Benz 6.0L AMG Hammer Coupe
Zdroj: The MB Market

Aj výbava je vzhľadom na vek auta vyrobeného v roku 1988 viac než zaujímavá. Hammer má automatickú klimatizáciu, elektrické strešné okno, tónované sklá, alarm, elektricky nastaviteľné predné sedadlá, tempomat a elektrické okná. Predchádzajúci majiteľ investoval aj do poriadnej hudby: nové je rádio Sony XR-7200 s reproduktormi vo dverách a subwooferom v kufri.

No zďaleka to najlepšie sa nachádza pod prednou kapotou. Mercedes 300 CE pôvodne poháňal trojlitrový radový šesťvalec, spaľujúci, samozrejme, benzín. Ten však nahradila šesťlitrová V8. Presnejšie, ide o motor s kódovým označením M117 s 32 ventilmi. Retro AMG tak dosahuje na tú dobu úctyhodný výkon 385 k a maximálny krútiaci moment až 565 Nm.

Ak ste čítali v napätí očakávajúc cenu až doteraz, nebudeme vás ďalej naťahovať. Vzácny Mercedes sa vydražil za takmer 750-tisíc eur!