Nové ľadvinky patria ku kontroverznej časti novej M3 a M4, o ktorej sa po predstavení hovorilo skutočne vo veľkom. Aj keď diskusia o prednej časti v poslednej dobe značne utíchla, maska v tomto formáte stále rozdeľuje ľudí na dve skupiny. Úpravca Vorsteiner ale predstavil alternatívu, ktorá vzhľad prednej časti "schová" za karbón.

Samozrejme, Vorsteiner nie je prvým tunerom, ktorý sa predok snažil zmeniť. Ale v porovnaní s niektorými oveľa radikálnejšími riešeniami - napríklad od Prior Design - Vorsteiner spravil len miernu úpravu, ktorá sa dá na želanie z celého bodykitu odstrániť. Vzhľad prednej masky chladiča G8X VRS Aero Program je údajne založený na pretekárskej verzii BMW M4 GT3. Najväčším rozdielom oproti sériovke je počet krížových výstuh, pretože súprava Vorsteiner pozostáva len z jednej úzkej dvojitej výstuhy s vloženým logom M3/M4 a hrubej výstuhy, ktorá nárazník opticky predlžuje. Spodná časť obličiek je otvorená,  pôvodný tvar zostáva nedotknutý.

Vorsteiner G8X VRS Aero Program.
Zdroj: Precision Sport Industries

Dvojdielny predok je k dispozícii buď z plastu, alebo z karbónu a mal by sa dať ľahko inštalovať. Upravené ľadvinky nie sú kompatibilné s radarovým snímačom adaptívneho tempomatu, čo už nie je taká dobrá správa. Cena úpravy je však primeraná cene vozidla. Vorsteiner si účtuje ekvivalent približne 800 eur za dvojdielnu plastovú vložku, zatiaľ čo za prevedenie z uhlíkových vlákien treba zaplatiť viac ako 1300 eur. Ak chcete, môžete ľadvinky skombinovať s podnárazníkom, zahnutým zadným spojlerom a difúzorom. Celý bodykit stojí v prepočte 7666 eur.