Ak ste niekedy absolvovali dlhší let lietadlom, viete aké to je, keď desiatky minút čakáte na to, či vám letecká spoločnosť omylom nevyložila batožinu niekde na opačnej strane kontinentu. Ak kufre prídu, tak sa vyberiete na parkovisko, aby ste si konečne mohli užiť samotu a absenciu ostatných pasažierov. V mnohých prípadoch sa stáva, že ľudia svoje autá nevedia nájsť, ale to sa nestáva iba na letiskách, ale aj v podzemných garážach obchodných domov.

Nielen autá, ale aj technika na údržbu letiska.
Zdroj: Joerpyleauctions

V týchto prípadoch sa ľudia rozdeľujú na dve skupiny. Prvá, ktorá metodicky pátra po svojom vozidle a chodí hore-dole po celom parkovacom dome s nádejou, že práve "táto ulička" musí byť tá pravá. Druhú skupinu ľudí chytí panika a do hlavy sa im dostanú tie najhoršie scenáre o tom, že práve ich auto sa vytipoval nejaký zlodej a behajú po parkovisku bez rozmyslov, kým nenájdu svoje auto schované za nejakým minivanom. Nájdu sa však aj jedinci, ktorí z nejakého dôvodu nechcú strácať drahocennú energiu a hľadanie rýchlo zabalia.

Svoje auto opustia v domnienke, že už tam asi aj tak nie je, a nechajú ho, možno aj nevedomky, stáť na parkovisku niekoľko ďalších rokov. To je presne osud, ktorých stihol 10 opustených vozidiel na medzinárodnom letisku v Pittsburghu. Letisko ale nehodlá robiť týmto autám náhradný domov naveky a tak sa rozhodli 23. októbra usporiadať aukciu. V zozname sa nachádza Mini Cooper Countryman S z roku 2015 či BMW 530i z roku 2002. Ale ani ostatné autá nie sú práve hrdzavé vraky, ktoré by ste dobrovoľne nechali hniť v prípade poruchy vedľa diaľnice. Najstarším automobilom v predaji je Nissan Maxima z roku 1999.