XCeed sme už stretli aj na slovenskej D1

Zaujímavosti Prvé video: Najkrajšie SUV Kia na našej diaľnici

Foto: Filip Kadlečík

13.7. 10:30 Paletu automobilov vyrábaných na Slovensku čoskoro rozšíri Kia XCeed. Mestský crossover sme teraz prvýkrát stretli na reálnych cestách. Aký je naživo?

Fakt, že sa u nás vyrábajú viaceré automobily, má výhody aj pre nás, motoristických novinárov. Lokálne produkované novinky často vidíme omnoho skôr, než naši zahraniční kolegovia. Presne to sa teraz stalo aj s crossoverom Kia XCeed, ktorý žilinská fabrika pravdepodobne testuje na reálnych cestách.

XCeed sme včera stretli na diaľnici a boli sme prekvapení tým, ako dobre v skutočnosti vyzerá. Oficiálne fotky síce ukázali, že nové CUV Kie bude atraktívne, na tie sa však nedá vždy spoľahnúť. S veľkou pravdepodobnosťou pôjde o najkrajšie auto spomedzi všetkých, ktoré sa v Tepličke nad Váhom vyrábajú.

Pozitívom XCeedu je najmä fakt, že na ceste ho spoznáte okamžite. Predná časť je v porovnaní s bežnou Kiou Ceed pozmenená, do očí vám hneď padne aj odlišný tvar reflektorov. My sme XCeed spoznali na asi 500 metrov aj vďaka neopozeranej farbe laku, ktorá i v realite vyzerá skvelo.

Zadná časť crossoveru taktiež stojí za zmienku, je vyriešená veľmi elegantne, k čomu prispievajú najmä úzke koncové svetlá. Dôležitý je i fakt, že XCeed má aj naživo vyvážené proporcie, mohutné zadné blatníky ho opticky rozširujú a prinajmenšom naoko mu dávajú športový nádych. Kia nesklamala a opäť dokázala, že vie robiť zaujímavé autá. Mimochodom, ak ste nás ešte nezačali sledovať na našom Instagrame, určite by ste to mali napraviť. Podobné novinky a krátke videá tam pridávame veľmi často.

Zdroj: Filip Kadlečík

Video

Diskusia