Syn Mick aktuálne kráča v šľapajách otca Michaela

Zaujímavosti Aký otec, taký syn: Schumacher opäť v F1?

Foto: Auto Bild

2.4. 17:45 Na Michaela Schumachera za volantom monopostu Scuderie sa zabudnúť nedá. Teraz sa všetkým pamätníkom tento obraz musel vynoriť znova, do monopostu SF90 sa dostal jeho syn, Mick Schumacher.

Michael Schumacher musí byť hrdým otcom. Jeho syn Mick ôsmimi víťazstvami a štrnástimi umiestneniami na bedni ovládol európsku divíziu Formule 3, preradil na rýchlejší stupeň a zamieril o ligu vyššie - do Formule 2. Tam už vo farbách tímu Prema Racing stihol absolvovať i svoje premiérové preteky v Bahrajne, na ktorých obsadil solídne ôsme miesto.

Syn Mick aktuálne kráča v šľapajách otca Michaela
Syn Mick aktuálne kráča v šľapajách otca Michaela
Zdroj: Auto Bild

Tieto dni sú pre 20-ročného Nemca výnimočné ešte aj z iných dôvodov. Už tri mesiace sa angažuje v programe Ferrari Driver Academy a už teraz mu Scuderia prejavila dôveru. V rámci skúšobného programu totiž práve dnes usadol za volantom vrcholného monopostu SF90, ktorý súperí s konkurenciou priamo v kráľovskej Formule 1. Tím Ferrari sa tak po niekoľkých rokoch opäť spojil s menom Ferrari, čo nejednému pamätníkovi navodilo zimomriavky. Na sedem titulov Michaela sa zabúda ťažko.

Zatiaľ je otázne, či sa “mladý Schumacher” dokáže prebojovať až do Formule 1, predpoklady však na to zjavne má. Aktuálne popri boji v kolotoči Formule 2 slúži aj ako testovací pilot pre Alfa Romeo, schopnosti tak môže rozvíjať na viacerých fórach. Pri špeciálnej príležitosti obnovenia spojenia medzi menami Schumacher a Ferrari prinášame galériu, ktorá porovnáva Michaela Schumachera s jeho synom Mickom v podobných situáciách.


Porovnanie mladšieho a staršieho "Schumiho" vo Formule 1


Syn svetoznámeho šampióna dnes dostal možnosť, o ktorej sa absolútnej väčšine motoristických nadšencov bude navždy len snívať. Na vlastnej koži si vyskúšal monopost SF90, ktorý poháňa 1,6-litrový prepĺňaný vidlicový šesťvalec schopný pracovať až na 15 000 otáčkach, ktorému ešte navyše pomáha systém KERS. Vozidlo spolu s jazdcom dosahuje hmotnosť 743 kilogramov. Sám Mick sa vyjadril, že sa na túto udalosť veľmi tešil. Do budúcnosti mu držíme palce, rovnako, ako aj jeho otcovi.

Zdroj: Filip Kadlečík

Video

Diskusia