ikona

Zaujímavosti Vzácne Porsche sa ukrývalo medzi sliepkami

Foto: Autofarm

18.3. 2018 11:00 Mnoho vzácnych automobilov sa po rokoch stratí. Stalo sa tak aj v prípade jedného zo 111 Porsche Carrera RS 2.7 s pravostranným riadením. Napokon ho našli na nezvyčajnom mieste.

Pri Porsche 911 platí, že čím je staršie, tým je vzácnejšie a hodnotnejšie. Cenovku stuttgartským športiakom často zvyšuje aj fakt, že značka má už roky v obľube ponúkať limitované modely. Medzi ikony portfólia patrí aj Carrera RS 2.7. Jedna z nich sa našla na nečakanom mieste.

Fialová Carrera slúžila roky len ako preliezka pre sliepky
Fialová Carrera slúžila roky len ako preliezka pre sliepky
Zdroj: Autofarm

Špeciálna Carrera chátrala v drevenej búde medzi sliepkami, na karibskom ostrove Trinidad. Okrem faktu, že ide o špeciálnu edíciu, jej na vzácnosti pridáva aj niekoľko ďalších faktorov. Vozidlo má volant na pravej strane, nakoľko bolo v roku 1973 zakúpené v Anglicku. V takejto špecifikácií bolo postavených iba 111 kusov z celkových 1590 a v identickej konfigurácií neexistuje žiaden ďalší.

Exemplár má výrobné číslo 1576, čo znamená, že je jedným z posledných, ktoré vyšli z továrenskej linky. Zaujímavosťou je tiež jeho minulosť. Od pôvodnej kúpy prešiel rukami troch majiteľov, pričom ten posledný bol zastrelený.  Neskôr sa o ňom dozvedel istý Američan, ktorý sa dohodol s dcérou vlastníka na jeho odkúpení.

RS-ku si previezol na Floridu, no na jej renováciu nemal dostatok prostriedkov. Rozhodol sa ju teda posunúť ďalej. Svojho kupcu našla pred dvoma rokmi v Anglicku a vrátila sa na domácu pôdu. Do rúk si ju vzala firma Autofarm, ktorá sa postará o jej kompletnú renováciu. Očakáva sa, že jej hodnota by po prerábke mohla bez problémov dosiahnuť aj jeden milión libier.

Zdroj: Redakcia AUTO BILD

Video

Diskusia