Ide len o vizualizáciu, Kia Sportage vo verzii SUV-kupé by však rozhodne nevyzerala zle

Zaujímavosti Štýlovka zo Slovenska: Sportage ako SUV-kupé?

Foto: Kolesa.ru

25.7. 8:31 Žilinská Kia dnes vyrába vizuálne atraktívne modely kórejskej automobilky. Čo ak by sa ku nim pridal ďalší? Takto by mohlo vyzera SUV-kupé odvodené od typu Sportage.

Na linkách továrne Kia v Tepličke nad Váhom v súčasnosti vznikajú vizuálne atraktívne automobily. Samotný ťažiskový Ceed sa podaril, o vyhotoveniach ako kombi, shooting brake či CUV, platí to isté. Aktuálny Sportage zasa možno je o niečo kontroverznejší než v minulosti, aj tak však má množstvo fanúšikov.

Ide len o vizualizáciu, Kia Sportage vo verzii SUV-kupé by však rozhodne nevyzerala zle
Ide len o vizualizáciu, Kia Sportage vo verzii SUV-kupé by však rozhodne nevyzerala zle
Zdroj: Kolesa.ru

V porovnaní s minulosťou je Sportage na našom trhu menej dominantným zástupcom segmentu SUV. Záujem o neho pretrváva, nie však na teak vysokej úrovni, ako pred pár rokmi. Kórejci by atraktivitu modelu určite zvládli, ak by mu nadelili karosériu SUV-kupé, ktorá sa dnes v automobilovom priemysle vyskytuje čoraz častejšie.

Recept na podarené SUV-kupé už predviedol Renault svojim typom Arkana, ktorý je však nateraz dostupný len na špecifických trhoch. Kompaktné SUV Kia si ako športovo-úžitkové vozidlo s klesajúcou strechou predstavili grafici ruského serveru Kolesa.ru.

Zadná časť virtuálneho SUV-kupé na základe modelu Sportage by podľa Rusov dostala piate dvere inšpirované modelom XCeed, výrazný difúzor so štyrmi výfukovými koncovkami či prepojené koncové svetlá.Aj keď tento dizajnový návrh nevyzerá zle, zatiaľ nič nenasvedčuje tomu, že by sa podobné auto malo vyrábať.

Zdroj: Filip Kadlečík
Diskusia  ()

Video

Diskusia