Model s krkolomným názvom Purosangue bude predstavovať vôbec prvé SUV od talianskej luxusnej značky Ferrari. Taliani vidia budúci úspech vozidla hlavne vo veľkosti a terénnych schopnostiach, takže by sa malo podľa nich stať najpraktickejším a najschopnejším autom, aké kedy vyrobili. Budúci zákazníci tak dostanú možnosť využívať vozidlo na ktoromkoľvek type vozovky bez ohľadu na rôznorodé podmienky.

Purosangue je odozvou na rozrastajúci sa záujem o segment SUV, pretože jeho hlavní rivali už v tomto odvetví majú pevné zázemie. Lamborghini má Urus, Bentley má Bentaygu. Ferrari už roky vystrkuje rožky a provokuje novým SUV, ktoré ako sa zdá, je nastráženejším tajomstvom automobilky. Možno práve stupňovanie napätia vyvolá v potenciálnych zákazníkoch skutočný záujem. Ako už uviedol technický riaditeľ Ferrari Michael Leiters, vývoj nového SUV je veľmi komplikovaný. 

Pripustil, že už vymyslieť hybridný model SF90 bola veľká výzva, keďže sa museli popasovať s novou elektrifikovanou technológiou, a s úplne novým SUV to tiež nie je žiadna hračka. Realita je taká, že nové SUV Purosangue sa isto blíži. Je možné, že do konca roku 2021 alebo 2022 sa nového auta nedočkáme, ale aspoň sme získali predstavu o tom, aké by mohlo byť. Podľa zákulisných informácií nový model dostane karbón-keramické brzdy a výfuk so štyrmi koncovkami.

SUV Ferrari Purosangue
Zdroj: Stéphan Barral

Jedným z najväčších tajomstiev je aj typ pohonného ústrojenstva. Medzi najhorúcejších kandidátov patrí výkonná 3,9-litrová biturbo V8, ktorú využíva model GTC4 Lusso. Podľa týchto špecifikácií by sme sa mohli tešiť na agresívne SUV s výkonom najmenej 478 kilowattov, čiže 650 konských síl. Jedine tak by mohlo konkurovať Lamborghini. Nové SUV Purosangue je jedným z 15 nových modelov, ktoré talianska značka plánuje uviesť na trh do roku 2023.