Pri odhalení tretej generácie Dacie Sandero a typu Logan padla mnohým automobilovým fanúšikom sánka. Autá prešli obrovskou modernizáciou, stoja na modernej platforme a majú aktuálnu techniku. Tie časy, keď si Dacia mohla dovoliť predávať staré výbehové motorizácie a vozidlá úplne bez akýchkoľvek podporných systémov, sú preč.

Rumunské novinky pri premiére potešili, no niečo nám po nej predsa len chýbalo. Dacia v minulosti v podobe modelu Logan MCV zvykla ponúkať najlacnejšie rodinné kombi na trhu. To bolo dostupné aj vo verzii Stepway, kedy už išlo o niečo drahšiu, no zároveň aj štýlovejšiu voľbu. Teraz sa o nástupcovi populárneho auta zatiaľ nič nehovorí.

Dacia Logan MCV - vizualizácia.
Dacia Logan MCV - vizualizácia.
Zdroj: Kleber Silva

Šikovný grafik Kleber Silva sa tajnostkárstvom Dacie nenechal odradiť a virtuálne znázornil Logan MCV na vlastnú päsť. Predná časť vozidla sa v jeho podaní jednoznačne drží základného sedanu Logan, zadok zasa čerpá inšpiráciu z modelu Sandero, svetlá tu sú však o niečo väčšie. Zatiaľ nie je jasné, či Dacia nástupcu lacného rodinného kombi uvedie, alebo nie. Možno si ho necháva ako veľké prekvapenie či "eso" v rukáve. Nevidíme totiž dôdov, pre ktorý by mala na úspešnú karosársku verziu zanevrieť. Na druhú stranu však je pravda, že nový Logan či Sandero stoja na CMF-B platforme, ktorú využíva napríklad i aktuálne Clio. Ani to dnes neponúka variant kombi. Všetko rozlúskne čas.