ikona

Zaujímavosti Najhorší tuning v SR? Máme kandidáta

Foto: Facebook/ Najtrápnejšie tuningové pokusy

4.4. 2018 17:40 Tuning na Slovensku má tradíciu a v mnohých prípadoch i vysokú úroveň. Nájde sa u nás množstvo automobilov, ktoré vyrážajú dych. Bohužiaľ tu však jazdia aj menej podarené. Môže sa táto Kia Sportage stať ich kráľom?

Kia Sportage, obzvlášť jej tretia generácia, si na Slovensku získala veľkú obľubu a dlhodobo patrí medzi populárne SUV. Model, ktorý vzniká v Tepličke nad Váhom, považujú mnohí Slováci tak trochu aj za “náš”, čo mu čiastočne mohlo uľahčiť cestu za komerčným úspechom. Tretie vydanie je aj teraz, dávno po príchode štvrtého, na našich cestách hojne zastúpené a nájdu sa tu veru rôzne exempláre.

Takéto množstvo chrómu nenájdete ani na čínskych či amerických automobiloch, ktoré sú prezdobenosťou známe
Takéto množstvo chrómu nenájdete ani na čínskych či amerických automobiloch, ktoré sú prezdobenosťou známe
Zdroj: Facebook/ Najtrápnejšie tuningové pokusy

Nemožno sa diviť, že popularita tohto typu len nahráva rôznym tunerom, ktorí chcú svojho miláčika odlíšiť a ešte vylepšiť. Na Slovensku tuning má svoju tradíciu a často možno stretnúť autá, ktoré svojim vzhľadom či výkonom doslova vyrážajú dych. Bohužiaľ však to isté aj v negatívnom zmysle.

Dôkazom je Kia “Sportage R”, ktorá sa objavila na stránke Najtrápnejšie tuningové pokusy. Fotografie zaslané fanúšikom zachytávajú automobil, ktorý je kompletne obsypaný chrómom. Nanešťastie (Či našťastie?) je vidieť len zadná časť. Aj tá však stačí na to, aby si iní vodiči spravili predstavu o vkuse tvorcu týchto úprav.

My rozhodne nie sme proti tuningu a nikomu nechceme zakazovať, aby si podľa svojej ľubovôle menil automobil. Majitelia týchto vozidiel to však často robia najmä preto, aby sa ukázali a v prípade, že ich “dielo” vyzerá úplne nevkusne, je kritika na mieste. Čo si myslíte vy? Podarila sa táto úprava, alebo môže kandidovať na titul “Najhoršie tuningové auto Slovenska”?

Zdroj: Filip Kadlečík

Video

Diskusia