ikona

Zaujímavosti Tuning: Najgýčovejší Mercedes-Benz histórie?

Foto: eBay

21.6. 2018 12:30 Pokochať sa pohľadom na podarené tuningové auto, tomu neodolá snáď žiadny motoristický fanúšik. V niektorých prípadoch by sme si však radšej vypichli oči a tento Mercedes nás k tomu takmer dohnal.

Z času na čas nám do oka padne automobil, ktorý jeho majiteľ svojimi tuningovými pokusmi zmenil na nepoznanie. Samozrejme, úpravy ako také neodsudzujeme - mnohokrát vedia vozidlu pomôcť. Ak však niekto nemá vkus, potom ho nezachráni vôbec nič.

Prednú časť automobilu je celkom zbytočné komentovať - je na nej všetko, čo sa považuje za tuningový gýč
Prednú časť automobilu je celkom zbytočné komentovať - je na nej všetko, čo sa považuje za tuningový gýč
Zdroj: eBay

Dôkazom môžu byť aj dve slovenské perly, “tuningová” Kia Sportage či šialene upravené Daewoo Nexia. Za našincami však nezaostáva ani zahraničie. Dôkazom je britský Mercedes-Benz SL350 z roku 2004, ktorého majiteľ sa postaral o to, aby jeho vozidlo neprehliadol vôbec nik. V inzeráte, ktorým ho predal za 4 200 libier (4 775 eur), sám hovorí, že “za týmto autom sa zaručene obzrie každý” a že na jeho úpravy minul tisíce.

Vzhľadom na množstvo hliníka, ktoré sa dostalo na karosériu a do kabíny, by sme mu to aj verili. “Ozdobné” lišty sú totiž úplne všade. Do istej miery sa o tomto aute dá povedať, že ide o umelecké dielo. Kam sa pozriete, tam nájdete nový detail, ktorý ste si predtým nevšimli a má blízko k tomu, aby ste si kvôli nemu dobrovoľne vypichli oči.

Kilogramy chrómu sa dostali aj do kabíny
Kilogramy chrómu sa dostali aj do kabíny
Zdroj: eBay

SL-ko pripomínajúce paródiu na staré časy Need For Speed Underground má disproporčne malý zadný spojler, ktorý pôsobí, akoby ho majiteľ ukradol z motokáry. To však nie je to najlepšie - hneď pod ním je totiž vzduchový “prieduch”, ktorý sa v prípade potreby zvykne umiestňovať na prednú kapotu.

Tu je však sanie namontované na kufri a aby toho nebolo málo, ešte je ešte aj zle otočené. Korunu všetkému nasádza povinné doplnenie loga AMG, ktoré sa usídlilo pri pravom zadnom svetle. Toto auto je v podstate tak zlé, že by sme o ňom ani nemali písať, ale zároveň tak zlé, že sme ho nemohli ignorovať. Čo si o ňom myslíte vy? Videli ste už niekedy gýčovejší Mercedes-Benz?

Zdroj: Filip Kadlečík

Video

Diskusia