ikona

Zaujímavosti AMG GT S Fostla: Drsný bodykit i vyšší výkon

Foto: Fostla

14.10. 2018 14:00 Vystúpiť z davu medzi úpravcami na trhu nie je jednoduché. Firme Fostla sa to však podarilo. Ich najnovším produktom je balík pre ostré kupé od Mercedesu.

Nemeckých firiem venujúcich sa úpravám automobilov je hneď niekoľko. Jednou z nich je aj Fostla. Nepatrí síce medzi tie najznámejšie, no jej výtvory stoja za zmienku. Nedávno si do rúk jej pracovníci vzali ostré kupé od Mercedesu. Vybavili ho vylepšeným bodykitom i silou navyše.

Zelené kupé má široké telo s doplnkami po vzore pretekárskych špeciálov
Zelené kupé má široké telo s doplnkami po vzore pretekárskych špeciálov
Zdroj: Fostla

Upravené AMG GT S si so sériovým kusom v žiadnom prípade nepomýlite. Už na prvý pohľad je totiž jasné, že niečo nie je v poriadku. Fostla obliekla nemecký športiak do poriadne širokého zeleného tela a pribalila mu nové nárazníky, difúzor či množstvo aerodynamických doplnkov. Ostré hrany sú obtiahnuté neónovo žltými líniami, aby neunikli žiadnemu oku. Štandardné nezostali ani disky, nahradili ich kované rafiky od firmy ADV 1.

Kupé nenarástlo iba do šírky, ale zvýšili sa aj jeho výkonnostné parametre. Vyladením riadiacej jednotky a pridaním dielov od firiem PP-Performance a BMC sa podarilo zo štvorlitrového osemvalca s dvoma turbami vyžmýkať až 94 kW (127 k) a 130 Nm navyše. Po vylepšeniach teda motor produkuje 478 kW (650 k) a 800 Nm. Fostla vyrobí v tejto konfigurácii iba 50 kusov, pričom všetky zostanú na európskom trhu.

Zdroj: Redakcia AUTO BILD

Video

Diskusia