Elon Musk: Zakladateľ SpaceX odhaduje cenu veľkého marťanského projektu niekde medzi 100 miliardami až 10 biliónmi amerických dolárov.

Zaujímavosti Musk sa smial z koronavírusu, už zmenil pohľad: Teraz hovorí o výrobe pľúcnych ventilátorov

Foto: Profimedia

23.3. 11:00 Jedna z najvplyvnejších osobností automobilového sveta, Elon Musk, sa ešte začiatkom marca vysmieval z koronavírusu. Teraz už zvažuje, že bude pomáhať nemocniciam.

Elon Musk patrí medzi najväčších vizionárov vo svete automobilov. Úspešný zakladateľ automobilky Tesla však z času na čas má problémy s vystupovaním na verejnosti. Servítku pred ústa si nedáva, jeho príspevky na sociálnej sieti Twitter sú často na hranici dobrého vkusu.

Elon Musk.
Elon Musk.
Zdroj: Bloomberg

Na Twitteri Muska sledujú desaťtisíce ľudí, ktorí mohli 8. marca vidieť príspevok, kde sa zakladateľ Tesly vysmieval z predikcií prípadov nákazy koronavírusom. Hovoril, že pri takýchto výpočtoch sa pomaly môžeme obávať, že vírus prekročí hranice známeho vesmíru. Zároveň dodal, že panika, ktorá sa spoločnosťou kvôli ochoreniu COVID-19 šíri, je hlúpa. Pôvodne odmietal aj prerušenie výroby vo fabrike v americkom Fremonte, ktoré sa však dnes stáva realitou.

Teraz už Elon, aj vďaka svojim fanúšikom, pochopil, aká je situácia vážna. Istý Raja Abbas mu na Twitteri napísal, že je hrdým majiteľom Tesly, no Musk by sa mal prestať správať ako idiot. Na tento status už CEO Tesly reagoval pokornejšie a napísal, že automobilka v prípade ich nedostatku začne vyrábať pľúcne ventilátory.

V USA sa šírenie ochorenia COVID-19 začína vymykať spod kontroly, ku dnešnému dňu tam je viac než 35 000 nakazených. Američania zatiaľ však s koronavírusom bojujú pomerne úspešne, zomiera kvôli nemu omnoho menej ľudí, než napríklad v Taliansku či Španielsku. Aj tak však viacerí z nich povzbudzujú Muska v tom, aby naozaj začal vyrábať pľúcne ventilátory, ktoré môžu byť rýchlo nedostatkovým tovarom. Elon upozornil, že na ich výrobu nemožno nabehnúť hneď, ale nemala by byť problémom. Skúsenosti so zariadeniami určenými na podporu životných funkcií firma má z projektu SpaceX. Uvidíme, či vôbec a ako rýchlo sa Musk rozhýbe. Jeho iniciatíva je však beztak chvályhodná.

Video

Diskusia