"Vznik autoškoly v prvej fáze bude bez nákladov, keďže vozidlá aj inštruktorov pokryjeme z majetkových a personálnych kapacít MV SR. Uvažujeme však aj o detašovaných pobočkách autoškoly v rámci rezortu, keďže už dnes evidujeme viac ako 500 záujemcov o získanie vodičského oprávnenia z rôznych pracovísk na Slovensku, najmä od hasičov," priblížil rezort.

Aktuálne ministerstvo pripravuje žiadosť o registráciu Autoškoly MV SR v súčinnosti s rezortom dopravy a Okresným úradom Bratislava. Autoškola má sídliť na Kopčianskej ulici v Bratislave.

Požiadať o zaradenie do kurzu môže policajt, hasič, horský záchranár alebo občiansky zamestnanec MV SR.
doplnil rezort

Inštruktori rezortnej autoškoly absolvujú prípravu v interných zariadeniach MV SR. "Preukaz inštruktora Autoškoly MV SR bude platný iba v prostredí Ministerstva vnútra SR a Ministerstva obrany SR, v súkromnej sfére teda jeho držiteľ nebude môcť pôsobiť," vysvetlili z ministerstva.

Mohlo by vás zaujímať:

Začiatkom roka zhodnotilo ministerstvo vnútra situáciu s nedostatkom vodičov, ale aj strojníkov či špecialistov ako vážnu. Skonštatovalo, že v niektorých regiónoch je ohrozená činnosť zložiek, ako sú polícia, hasiči či civilné organizačné jednotky. Chýbajú najmä vodiči nákladných vozidiel a autobusov.

Pôvodná autoškola MV SR ukončila svoju činnosť v roku 2015, jej fungovanie podľa rezortu znemožnili legislatívne prekážky. Zmenilo sa to až po poslednej novele zákona.