V rámci nového programu spoločnosť Michelin postaví prvý závod na dôkladné spracovanie pneumatík pomocou technológie švédskej firmy Enviro, ktorá umožňuje spracovanie sadzí, oleja, ocele, plynu a ďalších surovín, ktoré sa nachádzajú v starých pneumatikách. Načasovanie výstavby tejto továrne zatiaľ stanovené nebolo. Michelin je tiež partnerom kanadskej spoločnosti Pyrowave, ktorá vyrába recyklovaný styrén z plastov, ktoré sa nachádzajú v obaloch.

Styrén je látka používaná nielen na výrobu polystyrénu, ale aj syntetického kaučuku pre pneumatiky a rôzne spotrebné tovary. Odhaduje sa, že každý rok by sa dalo takto recyklovať a znova použiť až niekoľko desiatok tisíc ton recyklovaného polystyrénu na výrobu nových pneumatík Michelin. Pri ich produkcii sa navyše plánuje výrazne zvýšiť podiel prírodných surovín. Hovoríme najmä o ryžových šupkách, stonkách kukurice a inom rastlinnom odpade. To všetko umožní do roku 2050 výrobu úplne ekologických pneumatík bez poškodenia životného prostredia.

Od roku 2019 Michelin spolupracuje so spoločnosťami Axens a IFP Energies Nouvelles, ktoré vedú projekt Bio Butterfly podporovaný francúzskou agentúrou pre životné prostredie a energiu (ADEME). Chemici tu pracujú na výrobe butadiénu z biologických zdrojov, ktorý by nahradil komponenty na báze ropy. Očakáva sa, že Michelin ročne pridá do svojich pneumatík 4,2 milióna ton drevenej štiepky.