Michael Schumacher, ktorý ešte stále drží rekord v počte titulov majstra sveta v kráľovnej motoršportu, je navždy nerozlučne spojený s automobilkami Ferrari a Mercedes. No ako sa ukázalo, Schumi si užíval aj exkluzívne modely iných (konkurenčných) značiek.

"Nemanželské" Porsche

Prečo vlastne toľko drámy okolo jedného auta? Nuž, história tejto čiernej Carrery GT sa začala písať v roku 2004. Jej prvým tieňovým majiteľom bol sám Michael Schumacher.

No aby auto ostalo v utajení, oficiálne ho vlastnil Schumiho manažér Willi Weber prostredníctvom svojej firmy Weber Management. Dôvod bol prostý: vtedajší Schumiho zamestnávateľ, talianska stajňa Ferrari, by sa určite netešila z toho, že si jej hviezdny pilot užíva konkurenčné športové auto.

Porsche Carrera GT Michaela Schumachera
Zdroj: Autobild

Superšport do roku 2008 vlastnil Willi Weber, no len pred pár dňami sa objavilo v ponuke na platforme Elfersport, ktorá sa špecializuje na sprostredkovanie predaja modelov značky Porsche.

Lacné to nebude

Podľa inzerátu je súčasťou auta aj oficiálne potvrdenie, že auto kedysi šoféroval sedemnásobný šampión. Dokazuje to aj logo Michaela Schumachera vzadu nad nápisom Carrera GT a malé logo Schumiho prilby na taške s dokumentáciou k vozidlu.

Čierny roadster má na budíkoch najazdených 14 200 kilometrov a poháňa ho dnes už kultový 5,7-litrový vidlicový desaťvalec s výkonom 612 koní. Celkovo bolo vyrobených len 1500 kusov modelu Carrera GT a hoci cena nie je v inzeráte zverejnená, očakáva sa, že presiahne milión eur.

Mohlo by vás zaujímať: