Mnoho z nás sa týmto nepísaným pravidlom riadi, no nájde sa množstvo ľudí a spoločností, ktoré idú proti prúdu. V tomto zmysle sme už mali možnosť vidieť v minulosti aj niekoľko pokusov o vylepšenie vzhľadu hranatého medveďa.

Teraz ale nastala tá pravá chvíľa na to, aby svoj model vylepšil samotný Mercedes-Benz a internetom už putujú zábery z testovania, na ktorých sú zmeny minimálne. Chyták je ale v tom, že kamufláž môže byť natoľko účinná, že sa dá ľahko niečo prehliadnuť.

Mercedes-Benz G ako kabriolet
Zdroj: AutoEvolution

Nové informácie hovoria totiž o tom, že Mercedes pracuje na skladacej streche, ktorá sa má dostať na SUV. Ale to sú zatiaľ iba podpultové informácie, ktoré si môžeme vyvodiť z toho, že Mercedes si najal nových inžinierov, ktorí majú pracovať práve na projekte sťahovacej strechy v susednom Rakúsku. Na rozsudok si budeme musieť ešte počkať. 

Z histórie ale vieme, že toto by nebol prvý automobil svojho druhu. Ešte v roku 1979 bol totiž uvedený na trh model aj s karosárskou verziou kabrioletu s krátkym rázvorom. Bola by predsa škoda nevyužiť rámovú konštrukciu vozidla, na ktorej sa dalo robiť prakticky čokoľvek.