Ponuka značkového príslušenstva k autám je dnes úplne bežná záležitosť. No niektorí výrobcovia toho ponúkajú viac než iní a svoje logo dávajú neraz aj na veci, ktoré vôbec nesúvisia so svetom štyroch kolies. Napríklad trojcípu hviezdu nájdeme na všetkom možnom. Vrátane detských kočíkov, na ktorých prémiová automobilka zo Stuttgartu spolupracuje so špecializovanou britskou spoločnosťou Hartan.

Logá divízie AMG už nesie aj kočík, ktorý vyrába britská firma.
Logá divízie AMG už nesie aj kočík, ktorý vyrába britská firma.
Zdroj: Mercedes-Benz

V týchto dňoch sa na svetlo sveta dostal nový model nesúci označenia Mercedes-AMG. Na športové autá z nemeckého Affalterbachu odkazuje v prvom rade charakteristickým dizajnom ráfikov, vzadu dokonca s centrálnym uchytením zdobeným trojcípou hviezdou. Videli ste už na detskom kočíku štýlovejšie kolesá?

Väčšie zadné “elektróny” odhaľujú kotúčové brzdy. Nejde o žiadnu imitáciu, ale funkčný systém ovládaný na rúčke spôsobom známym z bicykla. Na konštrukcii kočíka nechýbajú ozdobné logá AMG. Z automobilového porfólia pochádzajú i niektoré farby a materiály, napríklad  mikrovlákno Dinamica či koža prešívaná kontrastnou niťou.

Takto sa kočík zmestí do športového liftbacku Mercedes-AMG GT.
Takto sa kočík zmestí do športového liftbacku Mercedes-AMG GT.
Zdroj: Mercedes-Benz

Kočík typu 2v1 disponuje množstvom príslušenstva a niekoľkými riešeniami pre komfort dieťaťa i rodiča. Navyše sa dá kompaktne zložiť, v tomto stave má rozmery 69 x 58,5 x 31 centimetrov. Vďaka kompaktným mieram toto AMG pre najmenších bez problémov dáte napríklad do liftbacku GT. Ak teda chcete zo svojho potomka vychovať motoristu a zároveň fanúšika nemeckej značky, toto je dobrý začiatok. No pripravte sa na cenu od 1 269 libier (1 400 eur).