Zimné lyžovačky sa snáď, napriek situácii s koronavírusom, blížia a na cestách so svojou rodinou môžete naraziť na hranice možností aj toho najveľkorysejšieho objemu batožinového priestoru. S novým strešným boxom Mercedes-AMG prináša značka s hviezdou pomoc a zároveň pridáva aj aerodynamické a estetické zvýrazňujúce prvky. Tím AMG High-Performance navyše otestoval v rámci rozsiahlych skúšok počas jazdy optimálne hodnoty strešného boxu v súvislosti s aerodynamikou, jazdnými vlastnosťami a hlučnosťou.

Strešný nosič od Mercedes-AMG.
Zdroj: Mercedes-AMG

Strešný box sa hodí na každé vozidlo Mercedes. Na vrchnej strane štýlového nosiča s bočnými dekoračnými líniami je zapustený čierny lesklý prvok s plutvou. Športový tvar strešného boxu spolu s výrazným difúzorom má pozitívny vplyv na aerodynamiku a hlučnosť. Rukoväte integrované priamo do tvaru veka navyše znižujú odpor vzduchu. Logá Mercedes-AMG nájdete na prednej časti a na oboch stranách veka.

Pre optimálne jazdné vlastnosti bol strešný box Mercedes-AMG vyvinutý v dvoch variantoch. Okrem verzie, ktorá je vhodná pre všetky modely vozidiel Mercedes, bolo vyvinuté aj vyhotovenie, ktoré je odporúčané  špeciálne pre vozidlá s karosériou kupé. Nepatrný rozdiel spočíva v tvare difúzora, ktorý bol aerodynamicky upravený pre potreby športového tvaru vozidiel s klesajúcou strechou.

Strešný box Mercedes-AMG.
Zdroj: Mercedes-AMG

V praxi má strešný box bodovať aspektami ako sú praktickosť, jednoduchá manipulácia a kvalitné materiály. Konštrukcia z trvácneho plastu, ktorý je mimoriadne odolný proti rýchlemu opotrebovaniu, zvládne bez problémov všetky poveternostné podmienky. Strešný box možno komfortne namontovať na všetky základné nosiče a strešné nosiče na pozdĺžny držiak Mercedes-Benz prostredníctvom jednoduchého rýchloupínacieho systému.

Strešný nosič od Mercedes-AMG.
Zdroj: Mercedes-AMG

Objem strešného boxu je 410 litrov a možno ho otvoriť z oboch strán, čo umožňuje jednoduché a rovnomerné nakladanie. Maximálne zaťaženie strešného boxu je 70 kg. Okrem toho je však potrebné myslieť aj na príslušné zaťaženie strechy každého vozidla. Strešný box Mercedes-AMG je schválený až do zákonom odporúčanej rýchlosti 130 km/h, v predajniach trojcípej hviezdy by sa mal objaviť v priebehu novembra tohto roka.