Trieda G sa zrodila v sedemdesiatych rokoch, v rovnakom desaťročí ako Spojené arabské emiráty, a na oslavu 50. výročia uviedol Mercedes-Benz na trh špeciálnu edíciu G 63 UAE. Práve firma Mansory dala život divokému výtvoru, ktorým víta nový rok: Mercedes-AMG G63 P900 Limited Edition 50th UAE. Ako už napovedá názov, ide o limitovanú edíciu Mercedes-AMG G63 vyrobenú špeciálne pre Spojené arabské emiráty. Nemecký model je po Rolls-Royce Cullinan UAE Edition druhým, ktorý oslavuje túto príležitosť. 

Prvá vec, ktorá na limitovanej edícii modelu Mercedes vyniká, je lak karosérie, ktorý kombinuje fialovú a čiernu v gradientnom formáte s prvým tónom vpredu a druhým vzadu. Na aute je tiež kompletný bodykit pozostávajúci zo špecifického predného nárazníka s veľkými otvormi na prívod vzduchu, rozšírených blatníkov, karbónovej kapoty, materiálu, ktorý sa opakuje aj na zadnom krídle, bočných lemov s dvojitými koncovkami výfuku a veľkými viaclúčovými diskami.

Interiér nezostáva exteriéru nič dlžný, je celý čalúnený  žltou kožou s fialovými kontrastmi. Premena nezostala iba na estetickej rovine, dizajnér využil aj príležitosť vylepšiť mechaniku, ktorá je už sama o sebe impozantná, pričom motor V8 s objemom 4,0-litra dosahuje výkon 900 koní a maximálny krútiaci moment 1 200 Nm.