BMW Concept i4 prepracovaný čitateľom Carscoops.

Zaujímavosti Malé obličky či veľké nozdry? Rozhodnite, čo by sa sexy konceptu BMW hodilo viac

Foto: Carscoops

11.3. 10:56 BMW usilovne pracuje na rýchlom elektrickom sedane, ktorý by sa mal pustiť do boja s úspešnou Teslou Model 3. Veľké nozdry tu už budú samozrejmosťou, ako by však budúcnosť značky vyzerala s tradičnými obličkami?

V prípade nových modelov BMW vždy príde reč na to, aké veľke obličky zdobia čelnú masku a či to už náhodou nie sú skôr nozdry. Pri štúdii Concept i4 sa nedá pochybovať o tom, že ide skôr o druhý prípad. Futuristický elektromobil má poriadne agresívny výraz, vkusu konzervatívnych fanúšikov značky však nemusí vyhovieť.

BMW Concept i4 prepracovaný čitateľom Carscoops.
BMW Concept i4 prepracovaný čitateľom Carscoops.
Zdroj: Carscoops

Jeden z čitateľov serveru Carscoops redakcii poslal vizualizáciu, ktorá koncept i4 ukazuje v úplne inom svetle. Mierne prepracovaná predná časť dostala klasickú dvojicu obličiek v štandardnej veľkosti. Vďaka tomu sa vzhľad štúdie priblížil vozidlám mníchovskej značky, ktoré naše cesty brázdia dnes. Čo na úpravu čitateľa hovoríte, vyzeral by takto Concept i4 lepšie?

Anketa
Ktorý typ čelnej masky sa vám na Concept i4 páči viac?
  • 12%
  • 88%

Veľké nozdry nebudú iba záležitosťou elektrických modelov BMW. Bavori totiž svoje dizajnové smerovanie naznačili už víziou Concept 4, ktorá by mala predznamenávať novú podobu radu 4 imidžovo spriazneného s radom 8. Úniki fotografií už naznačili, že radikálna zmena čelnej masky sa dotkne aj modelov M3 a M4.

Bez ohľadu na čelnú masku, sériové vozidlo vychádzajúce z Concept i4 by si malo zachovať pravú DNA bavorskej automobilky. Elektrický sedan by mal dosahovať maximálny výkon na úrovni 390 kW (530 k), pričom údajne ponúkne dojazd na úrovni 600 kilometrov. Energiu bude čerpať z akumulátorov s kapacitou 80 kWh. Do výroby by sa novinka mala dostať približne o rok.

Video

Diskusia