Takto

Zaujímavosti Majiteľka auta neverila vlastným očiam: Pri motore našla čosi, čo tam nečakal nik

Foto: The Dodo (Chris Persic)

15.10. 9:18 Zo zvláštnych zvukov spod kapoty a zápachu spáleniny sa vykľulo hniezdo veveričky, ktorá sa začala pripravovať na zimu.

Zvieratá môžu predstavovať riziko pre zaparkované autá. V chladnejších mesiacoch sa mnohé zvyknú zohrievať pri ich pohone, no nie vždy sa to skončí nevinne. Prípadov rozhryzenej izolácie či kabeláže poznáme množstvo. Nedávno sa však v Spojených štátoch stal prípad, ktorý sa naozaj nevidí každý deň. Informovala o ňom stránka The Dodo.

V oblasti pohonnej jednotky boli ukryté stovky orechov.
V oblasti pohonnej jednotky boli ukryté stovky orechov.
Zdroj: The Dodo (Chris Persic)

Ako uvádza tento web, Holly Persic zo štátu Pensylvánia zaregistrovala zvláštne zvuky z motorového priestoru svojej Kie Sorento. A tiež zápach spáleniny. Zavolala preto svojmu manželovi Chrisovi, ktorý chcel agregát skontrolovať. Majiteľka auta po otvorení kapoty neverila vlastným očiam. Pri motore SUV našla čosi, čo tam naozaj nečakal nik. Množstvo suchej trávy a údajne až stovky vlašských orechov.

Nevídaný pohľad má pomerne jednoduché vysvetlenie. Na tomto mieste sa s veľkou pravdepodobnosťou rozhodla usídliť veverica, ktorá si tu urobila hniezdo a zároveň zásobáreň obľúbenej potravy na blížiacu sa zimu. Musela pritom nasadiť slušné tempo. Kia bola totiž nedávno na technickej prehliadke a nepoužívala sa len zopár dní.

Takto
Takto "vyzdobený" motorový priestor sa naozaj nevidí často.
Zdroj: The Dodo (Chris Persic)

Vyčistenie motora zabralo páru niekoľko hodín a pre istotu ho následne vzali do servisu. Mechanické poškodenia však boli minimálne. Do budúcnosti plánujú manželia SUV radšej parkovať v garáži, aby sa vyhli podobným prekvapeniam a nutnosti zničiť prácu usilovnej veveričky. Tej im prišlo v konečnom dôsledku aj trochu ľúto.

Diskusia  ()

Video

Diskusia