Office-K Rolls-Royce Wraith

Zaujímavosti Office-K: Najgýčovejší Wraith na svete

Foto: Office-K

17.11. 2015 13:18 Japonská spoločnosť sa vybláznila na anglickom kupé. V porovnaní so sériovým kúskom pôsobí modifikovaný kúsok takmer vulgárne.

Zvykne sa hovoriť, že proti gustu žiaden dišputát. No nájdu sa aj výnimky. Vo svete štyroch kolies občas narazíme na čosi, čo jednoznačne prekračuje hranicu dobrého vkusu. Sviežim príkladom je Rolls-Royce Wraith v úprave od japonskej firmy Office-K. Tá sa na luxusnom anglickom kupé pekne vybláznila a vozidlo s elegantnými konzervatívnymi tvarmi pretvorila na pojazdný kolotoč.

Rolls-Royce Wraith upravený japonskou
Rolls-Royce Wraith upravený japonskou
Zdroj: Office-K

Krokom číslo jedna bolo odstrojenie pôvodných nárazníkov i prahov. Tie nahradili kúsky od tuningovej spoločnosti Wald International, ktorá taktiež pochádza z krajiny vychádzajúceho slnka. V porovnaní s originálmi ide o podstatne členitejšie dielce. Ďalší postup pozostával z inštalácie hlučnejšieho výfukového potrubia tamojšieho výrobcu Miracle, poriadneho zníženia podvozka a výmeny fabrických kolies za obrovské 24-palcové ráfiky americkej značky Forgiato.

Zadný nárazník od firmy Wald International
Zadný nárazník od firmy Wald International
Zdroj: Office-K

Ako by to nebolo dosť, v Office-K sa rozhodli biely lak kupé doplniť zlatom. Hordami zlata. Farba imitujúca odtieň i lesk drahého kovu kompletne pokrýva masku chladiča, vonkajšiu plochu diskov a množstvo detailov na celej karosérii. Japonci do nej obliekli aj pôvodne pochrómované kľučky, lemy okien a zadných svetiel,  difúzor, či dokonca výfukové koncovky.

Množstvo pôvodne pochrómovaných kúskov pokrýva
Množstvo pôvodne pochrómovaných kúskov pokrýva
Zdroj: Office-K

Výsledkom popísaných zmien je automobil, za ktorý by sa nemusel hanbiť žiaden raper zo Spojených štátov. Nepochybujeme, že tento modifikovaný Rolls-Royce si nájde aj nejakých fanúšikov, no podľa nás ide o najgýčovejší Wraith na svete. V porovnaní so sériovým kúskom pôsobí toto kupé takmer až vulgárne a svoju nadčasovú eleganciu kompletne stratilo.

Video

Diskusia