Donald Trump opätovne kandiduje na pozíciu prezidenta Spojených štátov amerických. Ešte pred rokom 2016 bol známy najmä ako úspešný obchodník zvyknutý na najvyšší štandard. Ten mu teraz dozaista poskytne limuzína s menom Beštia - opancierované monštrum, ktoré v USA zaisťuje bezpečný transport hlavy štátu po cestných komunikáciach.

Pozrite si autá Donalda Trumpa v galérii!

O Trumpovi je známe, že je fanúšikom automobilov. Prezidentské vozidlo ale s najväčšou pravdepodobnosťou šoférovať nikdy nebude. V jeho zbierke by sa však podľa našich informácií malo nachádzať zopár exkluzívnych vozidiel, ktoré z času na čas prezident prevetrá.

Hodnota súkromného vozového parku Donalda Trumpa bez problémov sedemciferné sumy. Pod kapotou jeho vozidiel burácajú stovky koní. Pozíciu najšportovejšieho kúsku v zbierke v súčasnosti bezpochyby zastáva Mercedes SLR Mclaren vo vyhotovení roadster.

Mercedes Benz SLR Roadster je najväčším dravcom v Trumpovej garáži, jeho cena sa v závislosti od stavu môže pohybovať nad úrovňou 300 000 eur
Mercedes Benz SLR Roadster je najväčším dravcom v Trumpovej garáži, jeho cena sa v závislosti od stavu môže pohybovať nad úrovňou 300 000 eur
Zdroj: AUTO BILD

Automobilová lahôdka dosahuje maximálny výkon 460 kW (626 k). Početné stádo koní zaručuje nemeckému superšportu poriadnu dávku dynamiky. Na stovku zrýchli za 3,1 sekundy a ručička tachometra sa zastaví na hodnote 334 km/h. Tvorcovia extrémneho roadsteru sa nechali počuť, že jazda so stiahnutou strechou je komfortná až do rýchlosti 200 km/h.

Zdroj: Filip Kadlečík